Dziś: | Wydanie z 20 grudnia 2011 Aktualny nr: 869/870

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Noworodek w reklamówce - Matka przesłuchana przez psychologa
Tydzień temu pisaliśmy, że w mieszkaniu przy ul. 56 Pułku Piechoty urodziło się dziecko. Gdy przyjechało pogotowie, noworodek był zawinięty w torbę foliową. Na razie nikomu nie postawiono zarzutów. Konieczne jest przesłuchanie matki w obecności psychologa. Biegły ma ocenić, czy kobieta nie ma zdolności do konfabulacji.
[wiecej]

Runął komin Cerabudu
W piątek, 16 grudnia, wyburzony został jeden z kominów fabryki Cerabud. Akcja przeprowadzona została szybko i sprawnie przez specjalistyczną firmę z Wrocławia. Komin przewrócono wykorzystując metody hydrauliki siłowej.
[wiecej]

Skarbnik Galicki zadowolony z budżetu
Krotoszyński magistrat w projekcie budżetu na 2012 r. przeznaczył około 34 mln zł na inwestycje. Wydatki oświatowe to prawie 7 mln zł. Obie sumy niewiele odbiegają od tegorocznych.
[wiecej]

Bieda znowu działa
W budynku dawnego kobylińskiego dworca kolejowego znowu działa fundacja Bieda, prowadzona tu przez Teresę Łukowiak. Po około trzech latach wróciła do dawnej siedziby. Gdzie się podziewała przez ten czas?
[wiecej]

Problemów ciąg dalszy
Remont salki ćwiczeń jest już opóźniony o półtora miesiąca. Burmistrz zastanawia się nad zerwaniem umowy z głównym wykonawcą Orlika.
[wiecej]

Pierniki, makowce, serniki
Przed Bożym Narodzeniem krotoszyńskie piekarnie przygotowują duże ilości różnorakich ciast, między innymi pierników. To właśnie pierniki zagościły w naszym w domach na stałe. – Zapach przypraw korzennych jest zwiastunem świąt – mówi Mateusz Czwojda, właściciel piekarni.
[wiecej]

Katarzyna Grochola – nieuleczalna optymistka
Jest nieuleczalną nosicielką optymizmu. To kobieta, która odniosła nie tylko sukces literacki, ale także medialny i finansowy, jest także szczęśliwa w rodzinie. To wszystko z nawiązką wystarczy, żeby wzbudzać zazdrość, a przynajmniej niechęć.
[wiecej]

Piotr Voelkel – świat podzielony na pół
Jeden z najbardziej znanych biznesmenów w Poznaniu, człowiek powszechnie rozpoznawalny. Dziś właściciel grupy kapitałowej VOX, której wizytówką są salony mebli. Niegdyś znaczny udziałowiec Głosu Wielkopolskiego i rozgłośni radiowych.
[wiecej]

Świąteczne przygotowania - Czy mężczyźni pomagają w domu?
Według kobiet, to one wiodą prym w świątecznych przygotowaniach. Mężczyźni nie podzielają jednak w pełni tych opinii, twierdząc, że co roku aktywnie włączają się w realizowanie domowych obowiązków.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W świętach, które głęboko nas poruszają.
[wiecej]