Dziś: | Wydanie z 3 stycznia 2012 Aktualny nr: 871

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Oddała znalezione 5 tys. euro
28-letnia mieszkanka Zdun znalazła ponad 5 tysięcy 100 euro. Zwój banknotów leżał na rynkowym parkingu w Krotoszynie. Pieniądze oddała pracownikom strefy parkowania. Oni przekazali je potem mężczyźnie, który miał je zgubić.
[wiecej]

Protestują przeciw likwidacji sądu
Ministerstwo Sprawiedliwości przymierza się do likwidacji najmniejszych sądów rejonowych. Chce znieść krotoszyński i uczynić z niego wydział zamiejscowy jarocińskiego. Protestują sędziowie, inni pracownicy oraz samorządowcy.
[wiecej]

Chorzy na cukrzycę pełni obaw
Chorzy na cukrzycę zareagowali wielkim niepokojem na zmianę listy leków refundowanych. – Jesteśmy zdenerwowani i zbulwersowani – mówi Władysława Puślecka, przewodnicząca krotoszyńskiego koła Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.
[wiecej]

Zduny - Obezwładnił złodzieja
Tuż przed świętami dwóch złodziei próbowało okraść zdunowską aptekę. Na ich drodze stanął Lech Kempiak, który unieruchomił jednego z mężczyzn i oddał go w ręce policji. Drugiego zatrzymano kilka godzin później.
[wiecej]

Kolejna bójka pod Browarem
Tuż po północy, w niedzielę, 18 grudnia doszło do kolejnej bójki pod krotoszyńskim klubem Browar. Tym razem, zupełnie bez powodu, pobity został 23-latek. Policja szybko ujęła sprawcę. Okazał się nim starszy o dwa lata mężczyzna.
[wiecej]

Gorąco na sesji: rolnicy oskarżają wójta
Rada Gminy Rozdrażew odrzuciła skargę na wójta Mariusza Dymarskiego, któremu grupa rolników zarzuciła, że nie wystąpił do wojewody o zasiłki celowe na pokrycie szkód powstałych w uprawach poprzez deszcze.
[wiecej]

Nowy budżet: hali sportowej nie będzie
W 2012 roku gmina Krotoszyn przeznaczy około 34 mln zł na inwestycje, natomiast do funkcjonowania oświaty dołoży 7 mln złotych. Obie sumy niewiele odbiegają od tegorocznych. Z powodu oszczędności radni postanowili przesunąć budowę hali sportowej o 10 lat.
[wiecej]

Trudne dni w aptekach
Po opublikowaniu nowej listy leków refundowanych narzekają pacjenci i aptekarze. Tym drugim w pierwszych dniach po zmianie pracuje się ciężko, ponieważ nie wszystko ich zdaniem zostało dopracowane.
[wiecej]

O zwycięskim Powstaniu
Z Antonim A. Korsakiem rozmawia Paweł W. Płócienniczak
[wiecej]

W czym rzecz ?
W magii czasu, która w sposób umowny zamyka odchodzący rok i otwiera nową niezapisaną księgę.
[wiecej]