Dziś: | Wydanie z 10 stycznia 2012 Aktualny nr: 872

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Brała kredyty na koleżanki
Elżbieta K. ukradła dwóm koleżankom z pracy dowody osobiste. Podszywając się pod znajome osoby, zaciągnęła w bankach na ich nazwiska pożyczki na ponad 40 tysięcy złotych. Została skazana na 2 lata więzienia w zawieszeniu.
[wiecej]

Lekarze w szachu
Po zmianach w refundacji leków, obowiązujących od 1 stycznia br., lekarzom pracuje się gorzej. Są zdegustowani kolejnymi już zmianami, które ich zdaniem są niepoważne, a z powodu których cierpią zarówno oni, jak i pacjenci.
[wiecej]

Awaria na rondzie
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia rondo znajdujące się na skrzyżowaniu ulic Zdunowskiej i Staszica w Krotoszynie zostało częściowo zamknięte dla ruchu drogowego. Przyczyną była nieszczelna kratka kanalizacyjna.
[wiecej]

Walczą o mały szpital
Z dniem 31 grudnia odział opieki średnioterminowej w Koźminie został zamknięty. Społeczny komitet jego obrony zapowiada jednak dalszą walkę.
[wiecej]

Szukają dyrektora domu kultury
Po odwołaniu ze stanowiska Agnieszki Kołodziejczyk-Ozgi miasto rozpisało konkurs na stanowisko dyrektora Sulmierzyckiego Domu Kultury. Potrwa on do 20 stycznia. Do tego momentu ma również zapaść decyzja w sprawie budynku SDK, który po przeprowadzonej kontroli technicznej oczekuje na zalecenia nadzoru budowlanego.
[wiecej]

Finał WOŚP - 73 tys. zł z naszego powiatu dla Orkiestry
8 stycznia na terenie powiatu krotoszyńskiego, podczas dwudziestego już finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uzbierano łącznie 73 tys. 434 zł. W ubiegłym roku wrzuciliśmy do puszek o 13 tys. zł mniej.
[wiecej]

Nowy oddział ratunkowy
30 grudnia rozpoczął w Krotoszynie działalność rozbudowany Szpitalny Oddział Ratunkowy. Inwestycja kosztowała ponad 9 mln zł, z czego ponad 5 mln pokryła dotacja unijna. Budowa trwała ponad rok.
[wiecej]

Nie ma przejazdu w Rudzie
Mieszkańcy wsi Ruda skarżą się na rozjeżdżoną przez ciężkie samochody drogę gminną w kierunku Jutrosina, praktycznie nieprzejezdną dla samochodów osobowych.
[wiecej]

Sul Jazz Band nagrał płytę
To pierwsza na lokalnym rynku płyta CD z muzyką jazzową. Zespół powstał w Sulmierzyckim Domu Kultury, gra jazz tradycyjny, w większości nowoorleański.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w uporze.
[wiecej]