Dziś: | Wydanie z 17 stycznia 2012 Aktualny nr: 873

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Nie przyznaje się do morderstwa!
Marian Sz., w mieszkaniu którego znaleziono zwłoki zadźganej nożem konkubiny, nie przyznaje się do jej zabicia. Twierdzi, że kobieta popełniła samobójstwo. – Miała wbity nóż w klatkę piersiową, wyciągnąłem go, bo myślałem, że ją uratuję – oskarżony o morderstwo zeznał w poniedziałek w Sądzie Okręgowym w Kaliszu.
[wiecej]

Bezdomni wolą noclegownię niż meliny
Część krotoszyńskich bezdomnych korzysta z noclegowni. Inni spędzają noce w pustych pomieszczeniach czy budynkach. Dla naszej gazety wypowiedział się Michał, który od półtora roku żyje bez dachu nad głową.
[wiecej]

Co dalej z krytym basenem
Kryta pływalnia Wodnik przynosi straty. W zeszłym roku z budżetu gminy dołożono do niej 400 tysięcy złotych, w tym roku ma to być już pół miliona. Radni zastanawiają się nad rozwiązaniem.
[wiecej]

Barierki, które przeszkadzają
Mieszkańcy ulicy Wolności w Kobylinie mają dość ustawionych w 2005 roku po jednej jej stronie barierek. Według nich stanowią spore utrudnienie w codziennym życiu.
[wiecej]

Wkrótce powstaną cztery place zabaw
Do końca czerwca za prawie 300 tysięcy złotych w mieście i gminie Krotoszyn powstaną cztery place zabaw. Nowe obiekty znajdą się na terenie Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 2 i Szkoły Podstawowej w Lutogniewie oraz przy ul. Przemysłowej w Krotoszynie.
[wiecej]

Co będzie z ochotniczą strażą w Zdunach?
Sześciu przedstawicieli zdunowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej wystąpiło z zarządu miejsko-gminnego OSP. To skutek narastającego, wielopoziomowego konfliktu.
[wiecej]

Wiceburmistrz chce, żeby stowarzyszenia przejęły szkoły
Nad krotoszyńską oświatą nadal wisi widmo zmian. Z worka zagrożonych szkół wyciągnięto jednak placówkę z Parcelek. Według wiceburmistrza Czuszkego, ratunkiem dla pozostałych szkół byłoby oddanie ich w ręce stowarzyszeń.
[wiecej]

Śledztwo w sprawie Mahle umorzone
Prokuratura umorzyła śledztwa w sprawie nieprawidłowości, do jakich miało dojść w firmie Mahle Polska. Prezes największego w naszym powiecie zakładu, podejrzewany przez grupę pracowników o prywatę, został oczyszczony z zarzutów.
[wiecej]

Druga strona Jacka
To, że jest urzędnikiem przełamującym stereotypy, krotoszynianie przekonali się w 2008 roku, gdy na Uniwersytecie Wrocławskim obronił pracę doktorską. Może wtedy dopiero dotarło do nich, że z wykształcenia jest także germanistą. Tematem jego dysertacji była spuścizna jednego z najwybitniejszych pisarzy XX wieku – Tomasza Manna.
[wiecej]