Dziś: | Wydanie z 24 stycznia 2012 Aktualny nr: 874

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Dostał 12 lat
Marian Sz. za zabicie 60-letniej Marii K. pójdzie do więzienia na 12 lat. 75-letni krotoszynianin zadał kobiecie 9 ciosów nożem. Oskarżony od początku nie przyznawał się do morderstwa, choć wszystko wskazywało na jego winę.
[wiecej]

Noworodek w reklamówce - Matka z zarzutem dzieciobójstwa
Matka noworodka, który w grudniu urodził się w mieszkaniu przy ul. 56 Pułku Piechoty w Krotoszynie, jest podejrzana o usiłowanie dzieciobójstwa. Śledczy ustalili, że po porodzie 31-letnia kobieta umieściła dziecko w worku foliowym. Od niechybnej śmierci uratowali je pracownicy pogotowia ratunkowego.
[wiecej]

Wyrok za śmierć dwulatka
Zapadł wyrok w sprawie tragicznej śmierci dwulatka z Mokronosu. Wujek chłopca dostał karę pół roku więzienia w zawieszeniu na 2 lata za nieumyślne spowodowanie śmierci.
[wiecej]

Skarbnik bliski zawału
Zarówno radni z klubu PSL, jak i SIO – PO sprzeciwiają się zmianom w krotoszyńskich szkołach. Ich decyzja nie uszczęśliwia skarbnika gminy Grzegorza Galickiego, który stwierdził, że jest w stanie przedzawałowym. Reforma sieci szkół miała przynieść naszemu samorządowi duże oszczędności.
[wiecej]

Czternastki czekają na wypłaty, w sumie ponad 300 tysięcy złotych
Prawie 320 tysięcy złotych krotoszyński magistrat dopłaci nauczycielom do pensji za 2011 rok.
[wiecej]

Pobicie ochroniarza Biedronki - List gończy za oskarżonym
Jeden z oskarżonych o pobicie ochroniarza z marketu Biedronka wyjechał z kraju. Kaliski sąd wydał europejski nakaz aresztowania.
[wiecej]

Czy Tesco zamierza wybudować market?
Na styku ulic Jana Pawła II i Węckiego w Koźminie stanie prawdopodobnie supermarket Tesco. Nie wiadomo jednak, kiedy rozpocznie się budowa.
[wiecej]

Gdzieś obok nas...
Gdzieś obok nas żyją ludzie nierzadko samotni i bezradni. Czasem jest to sąsiad, innym razem osoba, którą znamy z widzenia. Zbyt rzadko zadajemy sobie pytania: czy ten ktoś nie potrzebuje naszej troski, towarzystwa. Nie lubimy mieszać się w cudze sprawy...
[wiecej]

W czym rzecz ?
W sile społeczeństwa obywatelskiego.
[wiecej]