Dziś: | Wydanie z 31 stycznia 2012 Aktualny nr: 875

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


REKLAMA 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Głupi żart
19 stycznia jeden z pracowników krotoszyńskiej firmy Mahle umieścił na swojej prywatnej stronie portalu Facebook zdjęcie firmy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w tle nad bramą pojawił się szyld z napisem Arbeit macht Frei.
[wiecej]

Oskarżony atakuje policję i prokuraturę
Dawid R., oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku motocyklowego w 2010 r. w Krotoszynie, kwestionuje ustalenia śledczych i biegłych. Na ostatniej rozprawie przez godzinę czytał swoje zastrzeżenia do prowadzonego przeciwko niemu postępowania. Na nic się to nie zdało. Sąd przedłużył mu areszt do 25 maja.
[wiecej]

Dyrektor Wodnika: oszczędzamy, jak możemy
Do krytej pływalni krotoszyński magistrat dołożył w 2011 roku 400 tys. zł, a w tym roku ma to już być około pół miliona. Dyrektor CSiR tłumaczy, że rosną koszty utrzymania.
[wiecej]

Kolejny chudy rok dla PUP
Podobnie jak w zeszłym roku, Powiatowy Urząd Pracy otrzymał od państwa jedynie dwa miliony. Uszczuplony budżet pośredniaka odbije się negatywnie na bezrobotnych.
[wiecej]

Radni chcą oszczędzać papier
Czy radni powiatowi będą pracowali z tabletami? I zamiast papierowych dokumentów będą mieli ich wersje elektroniczne?
[wiecej]

Od lutego drożej za parkowanie
Od 1 lutego więcej zapłacimy za parkowanie w Krotoszynie. Za pierwsze pół godziny kierowcy zapłacą nie – jak teraz – 80 groszy, lecz złotówkę. Zarządcy dróg, przy których zlokalizowana jest strefa płatnego parkowania, muszą zmienić oprogramowanie parkometrów.
[wiecej]

Pracownicy skarżą, a karuzela kręci się dalej
Pracownicy krotoszyńskiej firmy Mahle złożyli zażalenie do Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie, ponieważ nie zgadzają się z umorzeniem śledztwa w sprawie nieprawidłowości w zakładzie.
[wiecej]

Nie chcą ulic z nazwami, bo zapłacą
Urzędnicy z Krotoszyna chcą wprowadzić nazwy ulic w Salni i Osuszy. Nie zgadzają się z tym mieszkańcy obu wiosek. Twierdzą, że to oni najbardziej ucierpią, płacąc za wymianę dokumentów.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w oszczędzaniu. Tym prawdziwym.
[wiecej]