Dziś: | Wydanie z 7 lutego 2012 Aktualny nr: 876

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Bakteria w mleczarni
Zakład Mleczarski w Krotoszynie wstrzymał produkcję mleka Bebiko i kaszki mlecznej. Stwierdzono przekroczenie czystości mikrobiologicznej wywołanej bakterią lub wirusem. Firma uspokaja, że zaistniała sytuacja nie zagraża produkowanym przez zakład wyrobom.
[wiecej]

Koźmin Wlkp. - Dzieci i matka zatruli się czadem
Czad znowu zaatakował. 3 lutego wieczorem do szpitala w Krotoszynie z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiły trzy osoby z Koźmina Wlkp.: 31-letnia matka oraz dwoje dzieci w wieku 6 lat i 2 miesięcy.
[wiecej]

Świnków - Spłonął dach stolarni
2 lutego o 5.00 rano doszło do pożaru budynku gospodarczego w Świnkowie. Ogień strawił cały dach.
[wiecej]

Mieszkańcy chcą, żeby było bezpieczniej
Kilku mieszkańców wsi Trzemeszno w gminie Rozdrażew chce oddać powiatowi nieodpłatnie swoje grunty, aby zrobić miejsce na chodnik. Od 2003 roku, kiedy formalnie wyszli z takim wnioskiem, powiat praktycznie nic nie zrobił w tej sprawie.
[wiecej]

Zduny - Działalność BM na celowniku
Postępowanie w sprawie zmiany sposobu użytkowania placu składu opałowego w Zdunach wszczął krotoszyński nadzór budowlany, który domaga się od przedsiębiorstwa BM ekspertyz i niezbędnej dokumentacji.
[wiecej]

Niepotrzebne świetlice wiejskie?
Zdaniem radnego Ryszarda Łopaczyka niektóre świetlice wiejskie w gminie Krotoszyn są niepotrzebne. Rajca zakwestionował również słuszność zatrudniania gospodarzy wiejskich domów kultury.
[wiecej]

Magazyny szkła, supermarket czy stacja?
Ponownie ruszyły prace budowlane przy ulicy Benickiej w Krotoszynie. – Ostro zaczęto budować na placu przy spółdzielni mieszkaniowej. Co tam będzie? – pytają krotoszynianie. Okazuje się jednak, że tego nie wie nawet właściciel.
[wiecej]

Mahle wróciło do prokuratury - Kolejne osoby przesłuchiwane
W krotoszyńskiej Prokuraturze Rejonowej trwają przesłuchania kolejnych osób wskazanych przez pracowników firmy Mahle Polska. Złożyli oni dwa zażalenia na umorzenie śledztwa w sprawie nieprawidłowości w przedsiębiorstwie. W rozmowach z Rzeczą zadają szczegółowe pytania.
[wiecej]

Rewitalizacja rynku zamiast nowych mieszkań
Krotoszyński magistrat może otrzymać 790 tys. zł dotacji na budowę bloku komunalnego przy ul. Gorzupskiej. Radni odrzucili jednak tę inwestycję, by w zamian rozpocząć rewitalizację centrum miasta.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W mrozach. A raczej pewnym paradoksie.
[wiecej]