Dziś: | Wydanie z 14 lutego 2012 Aktualny nr: 877

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Bieda samotnej matki
Krotoszynianka Maria wychowuje samotnie 7-letniego syna. Od sierpnia zeszłego roku jest bezrobotna. Kobieta sobie nie radzi. Żyje z dnia na dzień, martwiąc się, czy będzie miała co włożyć do garnka.
[wiecej]

Długołęka - Wojewoda odznaczył 9-letniego bohatera
W minioną sobotę 9-letni Mateusz Leśniewicz z Długołęki (gmina Kobylin) został nagrodzony przez wojewodę wielkopolskiego w ramach Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego. Dzwoniąc po pomoc, chłopiec uratował życie swojej babci.
[wiecej]

Prezes OSP Zduny ma dość pomówień
Prawdopodobnie 24 marca, na zebraniu zdunowskiej Ochotniczej Straży Pożarnej, prezes Andrzej Figlak złoży rezygnację z funkcji. Twierdzi, że ma dość pomówień na swój temat, a stan zdrowia nie powala mu na ciągłą walkę na słowa.
[wiecej]

Piąta strona świata w Rozdrażewie
Ciekawie rozwija się działalność klubu podróżnika Piąta Strona Świata, założonego w rozdrażewskiej Gminnej Bibliotece Publicznej. Do tej pory odbyły się dwa spotkania poświęcone Indiom i Sri Lance. W marcu będzie kolejne – o Afganistanie.
[wiecej]

BM w Zdunach ma sposób na uciążliwości?
Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego wstrzymał 31 stycznia działalność firmy BM Kobylin w Zdunach. Mimo to spółka nadal dąży do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przebudowy placu, na którym cały czas składuje i sortuje węgiel.
[wiecej]

Ulga rehabilitacyjna po nowemu
Zmieniły się przepisy w zakresie rozliczania ulgi rehabilitacyjnej. Kto ma rację: krotoszyński Urząd Skarbowy, który sugeruje, że można odliczyć tylko faktyczne koszty dojazdu na zabiegi, czy też jeden z doradców podatkowych, utrzymujący, że przysługuje odliczenie pełnej sumy 2 tys. 280 zł?
[wiecej]

W imię Ojca i Syna – Chwaliszewska się zaczyna
7 lutego z inicjatywy zarządu Rady Osiedla nr 6 w Krotoszynie doszło do spotkania mieszkańców ulic Chwaliszewskiej i Księżycowej z urzędnikami miejskimi i powiatowymi, którzy odpowiadają za te drogi. Mówiono o złym stanie nawierzchni oraz perspektywach remontu.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W tym, jakie powinności wobec obywateli winni mieć urzędnicy.
[wiecej]