Dziś: | Wydanie z 21 lutego 2012 Aktualny nr: 878

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Tragedia w dino. Zginął kierowca
Śmiertelny wypadek w centrali firmy Dino. 38-letni kierowca zginął podczas załadunku towaru. Mężczyzna został przygnieciony kilkusetkilogramową paletą z makulaturą. Sprawę bada policja i inspekcja pracy.
[wiecej]

Tłoki z Mahle do reklamacji?
Jak relacjonują nam pracownicy Mahle, ostatnio w Krotoszynie pojawił się jej przedstawiciel z Niemiec w sprawie reklamacji tłoków do fiata. Posypały się kolejne wypowiedzenia.
[wiecej]

Drożej za wodę i ścieki!
Od pierwszego kwietnia mieszkańcy gminy Krotoszyn zapłacą więcej za wodę i odbiór ścieków. Ceny wzrosną średnio o 13,5 proc.
[wiecej]

Twarda woda zdrowa, ale szkodzi sprzętom
Naukowcy twierdzą, że tzw. twarda woda jest dużo zdrowsza od miękkiej, z drugiej jednak strony może powodować usterki urządzeń elektrycznych. Z krotoszyńskich wodociągów do naszych mieszkań płynie woda o dużej twardości.
[wiecej]

Dzierżanów - Pożar stodoły. Pół miliona poszło z dymem
W dzierżanowskim gospodarstwie rolnym spłonęła stodoła. Przyczyna powstania ognia nie jest na razie znana. Policja prowadzi dochodzenie. Na miejscu zdarzenia strażacy zmagali się nie tylko z ogniem, ale i z zepsutym hydrantem.
[wiecej]

Nie będzie referendum
Jedenastu radnych powiatowych odrzuciło wniosek o zwołanie referendum w sprawie tzw. małego szpitala w Koźminie. Trzy osoby zagłosowały za przyjęciem wniosku, jedna się wstrzymała. Wnioskowi wytknięto trzy błędy.
[wiecej]

Włamania do domów. Kradziono tylko biżuterię
Policja ujęła mężczyznę podejrzewanego o włamania do kilku domów jednorodzinnych na terenie Krotoszyna. Śledczy nie chcą jednak podać, kim jest, ani przez którą komendę w naszym kraju został zatrzymany.
[wiecej]

Miało być kino, a jest Fabuła
Jeszcze pół roku temu dyrektor KOK Wojciech Szuniewicz twierdził, że klub Fabuła niedługo zostanie zamknięty, a w jego pomieszczeniach powstanie druga sala kinowa. Okazuje się jednak, że Fabuła zostaje.
[wiecej]

Uspokojenie
Łatwo sięgnąć do głębi literackich, niezaspokojonych myśli, które stanowiły i stanowią niezbywalną siłę twórczej możliwości każdego poszukującego swojego miejsca człowieka.
[wiecej]