Dziś: | Wydanie z 28 lutego 2012 Aktualny nr: 879

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Znów tragedia w Biadkach
31-letni mieszkaniec Biadek popełnił samobójstwo. Powieszonego w oborze mężczyznę znalazła jego siostra. W listopadzie, również w tej wsi, pod pociąg rzucił się 16-letni chłopak.
[wiecej]

Kłótnia o wiejskie świetlice
Gdy Julian Jokś zaproponował radnym remont świetlicy w Brzozie oraz budowę domu kulturalno-rekreacyjnego w Tomnicach, rozpętała się burza. Inwestycje zaakceptowano, ale za cenę kłótni, gróźb i pomówień.
[wiecej]

Urząd pracy zatrudni z góry wskazaną osobę?
Powiatowy Urząd Pracy chce zatrudnić referenta. Właśnie kończy się nabór na to stanowisko. Zdaniem naszej Czytelniczki konkurs jest ustawiony pod konkretną osobę.
– Odnoszę wrażenie, nie obrażając nikogo, że nasze urzędy to „prywatne folwarki”, gdzie panuje prywata, układy i znajomości – mówi rozgoryczona.

[wiecej]

Wciąż trwają przesłuchania
W ubiegłym tygodniu Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie otrzymała z Niemiec pismo od dyrektora koncernu Mahle na Europę Wschodnią, Efriatosa Kostoglou. Aktualnie jest ono tłumaczone.
[wiecej]

Zadowalamy masy, a nie indywidualistów
Rozmowa z dyrektorem Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, Wojciechem Szuniewiczem, o tegorocznych Dniach Krotoszyna.
[wiecej]

Likwidują pociągi, bo im się nie opłaca
Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego zawiesił większość połączeń pociągami spółki Koleje Wielkopolskie. Powód to brak funduszy i nierentowność połączeń.
[wiecej]

Udana inicjatywa „Rzeczy” - Spotkali się po 100 latach
…Życiorys Rybakowskiego mógłby stać się wzorem patriotycznego i obywatelskiego wychowania dla wszystkich pokoleń.
[wiecej]

Miasto nie sfinansuje świetlicy
– Za inicjatywą powinny iść pieniądze – odpowiedział burmistrz Kaszkowiak na pytanie radnego Kulawskiego o przyszłość świetlicy środowiskowej. Nie widzi bowiem możliwości finansowania tej placówki. Czy to zadanie przejmie Towarzystwo Miłośników Ziemi Sulmierzyckiej?
[wiecej]

W błocie od 50 lat
Mieszkańcy ulic Wierzbięty i Gałeckiego w Krotoszynie chcą utwardzenia nawierzchni jezdni, ponieważ brną po kostki w błocie, a ich posesje podczas roztopów i po deszczu są zalewane.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w wiejskich świetlicach.
[wiecej]