Dziś: | Wydanie z 6 marca 2012 Aktualny nr: 880

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Gwałt na 14-latce?
Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie rzekomego gwałtu na 14-latce z Koźmina Wlkp. Czy dziewczynę zgwałcił jej chłopak? Nieletnia pochodzi z rozbitej rodziny i sprawiała problemy wychowawcze.
[wiecej]

Grożąc nożem, okradł sklep
29 lutego tuż przed godz. 20.00 zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu spożywczego Społem na ulicy Słowiańskiej w Krotoszynie i strasząc sprzedawczynię nożem ukradł ponad tysiąc złotych. Poszukuje go policja. Nie jest wykluczone, że to mężczyzna, który dwa miesiące wcześniej okradł inny sklep w tym samym rejonie miasta.
[wiecej]

Kto zawinił śmierci motocyklisty?
2 października 2010 r. na drodze krajowej pod Koźminem w wypadku zginął 19-letni motocyklista z Krotoszyna. Mężczyzna zderzył się z jadącym przed nim ciągnikiem z doczepionym rozrzutnikiem.
[wiecej]

Afera solna dotarła do nas
Powiatowi specjaliści z sanepidu i weterynarii muszą skontrolować firmy produkujące żywność. To efekt tzw. afery solnej.
[wiecej]

Śmieci pojadą do Ostrowa
Planowana od lat budowa zakładu zagospodarowania odpadów w Wałkowie raczej nie ujrzy światła dziennego. Śmieci będzie od nas odbierał zakład ostrowski.
[wiecej]

Niszczą trawniki, żeby było wygodniej
Na osiedlu przy ul. Sienkiewicza w Krotoszynie kierowcy rozjeździli trawnik, by zapewnić sobie krótszy dojazd.
[wiecej]

W Grębowie zalało posesje przy skrzyżowaniu
28 lutego podczas opadów deszczu studzienki kanalizacyjne w Grębowie (gm. Rozdrażew) nie nadążały z odbiorem wody. Wskutek tego całe skrzyżowanie w centrum wsi zostało zalane. Najbardziej ucierpiał dom Ireneusza Paterka.
[wiecej]

Kobieta o wielu twarzach
W domu spełnia się jako matka oraz babcia, a w pracy jest kierowcą autobusów. Jest zadowolona z tego, czym się zajmuje. – Robię to, co lubię. Czuję się spełniona – wypowiada się Ewa Balcerek.
[wiecej]