Dziś: | Wydanie z 13 marca 2012 Aktualny nr: 881

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

O co chodzi Rozumowi?
Dariusz Rozum, były radny miejski, członek władz powiatowych PO, ponownie wygrał przetarg na kupno dworca autobusowego w Krotoszynie. Prawo pierwokupu nieruchomości ma gmina. I prawdopodobnie z niego skorzysta. Zapłaci jednak więcej niż początkowo, bo Rozum wylicytował dworzec za 705 tys. zł. W jakim celu Rozum gra na zwłokę?
[wiecej]

Odmłodzone władze powiatowe SLD
Działacze SLD spotkali się w centrum kateringowym przy ul. Klemczaka w Krotoszynie.
[wiecej]

Browar zamknięty
W miniony piątek klub Browar w Krotoszynie został zamknięty. Nie wiadomo, jakie są bezpośrednie przyczyny likwidacji lokalu. Cieszy się przede wszystkim policja, która w zeszłym roku interweniowała tam kilkadziesiąt razy.
[wiecej]

Wypadek na zlocie - Słuchali biegłych
5 marca w Sądzie Rejonowym w Krotoszynie odbyła się kolejna rozprawa 28-letniego Dawida R., motocyklisty, który w sierpniu 2010 roku podczas zlotu motocykli wjechał w dwójkę pieszych.
[wiecej]

Jak powiat łata dziury?
– System klejenia dziur na drogach przez PZD jest nieporozumieniem – twierdzi sołtys Ustkowa, Hieronim Marszałek. Jego zdaniem droga powiatowa przebiegająca przez jego wieś niedługo nie będzie nadawała się do użytku.
[wiecej]

Rolnicy dalej walczą o grunty Ruska
Należące do Skarbu Państwa przedsiębiorstwo rolne Rusko zostało sprzedane przedsiębiorcy z Dębówca (gmina Koźmin Wlkp.), Wojciechowi Wójcikowi. Jednak rolnicy z powiatów krotoszyńskiego i jarocińskiego zapowiadają dalsze starania o ten majątek.
[wiecej]

Biblioteka w parku już on-line
Książnica Pedagogiczna w Krotoszynie prosi o przekazywanie niepotrzebnych już książek. Zachęca również do wypożyczania przez internet.
[wiecej]

Zduny - Mieszkańcy vs. urzędnicy
5 marca w zdunowskim magistracie odbyło się spotkanie z przedstawicielami wojewódzkich inspektoratów – ochrony środowiska i nadzoru budowlanego.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W świeżej krwi, którą wpuszczono do Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Krotoszynie.
[wiecej]