Dziś: | Wydanie z 27 marca 2012 Aktualny nr: 883

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Kierowca miał ponad 4 promile!
Kraksa na ul. Ogrodowskiego. W czwartkowy wieczór pijany 47-letni mieszkaniec Krotoszyna spowodował wypadek trzech samochodów osobowych. Jadący renaultem laguną kierowca miał aż 4,39 promila alkoholu.
[wiecej]

Nie tylko handel
Rozmowa z Patrykiem Rzepką, odpowiedzialnym za przyszłe funkcjonowanie „Galerii Krotoszyńskiej” przy skrzyżowaniu ulicy Słodowej i Floriańskiej.
[wiecej]

Nie wystarczy miejsc w przedszkolach
Na terenie miasta i gminy Krotoszyn zagwarantowano miejsca w przedszkolach dla 1325 dzieci. Zapewnia to objęcie opieką 72 proc. przedszkolaków z tego terenu, co – jak uważa Małgorzata Mielcarek z wydziału oświaty Urzędu Miejskiego – plasuje gminę na poziomie europejskim.
[wiecej]

OSP Zduny wróciła do zarządu
24 marca w zdunowskiej remizie odbyło się zebranie sprawozdawcze tamtejszej ochotniczej straży. Wybrano również nowe osoby do zarządu miejsko-gminnego, z pracy w którym zrezygnowało wcześniej sześciu strażaków. Wiele osób apelowało o zgodę, która ma budować pozytywny wizerunek jednostki.
[wiecej]

Sąd rozpatrzy sprawę Mahle
20 kwietnia Sąd Rejonowy w Krotoszynie rozpatrzy zażalenia złożone przez pracowników w sprawie nieprawidłowości w firmie Mahle.
[wiecej]

Orlik i salka otwarte!
Sulmierzyce doczekały się kompleksu boisk Orlik. W planach jest jeszcze wykonanie bieżni oraz zagospodarowanie terenu przy obiekcie. W minioną niedzielę odbyło się uroczyste otwarcie zarówno boisk, jak i salki do ćwiczeń na osiedlu Ciechańskiego.
[wiecej]

Róbmy mniej, a dobrze
Radni powiatowi omówili sprawozdanie Powiatowego Zarządu Dróg za 2011 rok oraz plany drogowców na rok bieżący.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w wypadku, który mógł się skończyć tragicznie.
[wiecej]