Dziś: | Wydanie z 3 kwietnia 2012 Aktualny nr: 884

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Od 12 lat wegetuje na działce
– Z rodziną to tylko na zdjęciu. Tu mam spokój, miałem tu być na chwilę, a dwunasty rok już idzie – mówi 66-letni Zygmunt, mieszkający w ruderze bez prądu za miastem. – To stary kawaler, który zupełnie się stoczył – twierdzi jego szwagierka.
[wiecej]

Biegły stwierdził: Traktorzysta jechał bez świateł
Trwa proces w sprawie śmierci 19-letniego motocyklisty z Krotoszyna. O nieumyślne jej spowodowanie prokuratura oskarża kierowcę maszyny rolniczej, z którą zderzył się jadący na motorze Szymon T.
[wiecej]

Afera z oświadczeniem
W piątek 30 marca gruchnęła wieść, jakoby wójt gminy Cieszków Ignacy Miecznikowski w trzech kolejnych oświadczeniach majątkowych z lat 2003–2005, a więc w trakcie swojej pierwszej kadencji, zataił przed opinią publiczną fakt, iż pełniąc funkcję wójta był jednocześnie pełnomocnikiem zarządu w spółce Kojan ze Ścinawy.
[wiecej]

Na Zamkowej będzie strefa parkowania
Czy oni zwariowali? Na parkingu jest nowy asfalt, a z jezdnią nic nie zrobili! – tymi słowami zwrócił się do nas mieszkaniec Krotoszyna. Na ul. Zamkowej gmina odnowiła bowiem tylko część jezdni. Dlaczego nie całą?
[wiecej]

Parafia chce sprzedać cmentarz
Planowana od lat budowa lapidarium na terenie byłego cmentarza ewangelickiego przy ulicy Rawickiej w Krotoszynie nie dojdzie do skutku.
[wiecej]

Rynek do liftingu
Krotoszyński magistrat przymierza się do zaciągnięcia pożyczki na rewitalizację centrum miasta w ramach programu Banku Gospodarstwa Polskiego Jessica. Inwestycja ma opiewać na ponad 10 mln zł.
[wiecej]

Dlaczego jajka podrożały?
Niedawno za 10 jaj płaciliśmy ok. 4 zł. Dziś od 8 do 12 zł. Wyższa cena wiąże się z unijnymi wymogami. Jak radzą sobie producenci jaj, sprawdziliśmy na Fermie Drobiu Patryniak w Nowym Folwarku k. Krotoszyna.
[wiecej]

Symbole, które przetrwały do dziś
Do dzisiejszych czasów przetrwały dawne zwyczaje związane z Wielką Nocą. Na śniadanie wielkanocne jemy poświęcone jajka, sól, jakąś wędlinę, a nasze mieszkania są wcześniej gruntownie wysprzątane.
[wiecej]

Z głębi fotela
Kiedy już będzie po przedświątecznej krzątaninie, z ulgą spoczniemy w głębi ulubionego fotela...
[wiecej]