Dziś: | Wydanie z 10 kwietnia 2012 Aktualny nr: 885

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Pijany lekarz sprawcą kolizji
Krotoszyński lekarz pediatra spowodował kolizję drogową. Uderzył w auto innego mieszkańca Krotoszyna. Miał 2,08 promila alkoholu. Twierdzi, że wypił tylko dwa kieliszki koniaku. W rozmowie z nami tłumaczy, dlaczego jechał po pijanemu, i wyraża skruchę.
[wiecej]

Motocyklista skazany na 9 lat
Po półtorarocznym okresie spraw sądowych zapadł wyrok na Dawida R., który po pijanemu wsiadł na motocykl i spowodował wypadek. Zginęły dwie osoby. Oskarżony nie wyraził skruchy, a rodziny ofiar nie usłyszały słowa przepraszam.
[wiecej]

Gdzie się podziała woda za 125 tysięcy?
Podczas sesji w Rozdrażewie radni przyjęli nową taryfę opłat za wodę i odprowadzanie ścieków. Wcześniej na komisji rozgorzała dyskusja na ten temat. Radny Dariusz Kolenda zastanawiał się, dlaczego za ubytki wody w SKR mają płacić wszyscy mieszkańcy gminy.
[wiecej]

Wygra konkurs filmowy?
17-letni Jan Jakubek z Roszek został finalistą ogólnopolskiego konkursu filmów krótkometrażowych Allegro Short Film. Ciągle ma szansę na zwycięstwo i zdobycie głównej nagrody – 3 tysięcy dolarów!
[wiecej]

Astra na celowniku
Samorządowcy krytykują zawodników i działaczy Astry Krotoszyn. Ich zdaniem klub nie robi nic, by poprawić swoją sytuację finansową. Członek zarządu Astry, Wojciech Miller, oskarża radnych o nieznajomość tematu.
[wiecej]

Park będzie w tym roku
Umowa o dofinansowaniu budowy parku miejskiego w Sulmierzycach została podpisana jeszcze w 2011 roku. Teraz miasto ogłosiło przetarg. W planach jest również zagospodarowanie terenu przy Orliku.
[wiecej]

Sam sobie dyrektorem i pracownikiem
25 marca w Poznaniu rozstrzygnięto XI edycję konkursu Wielkopolski Rolnik Roku. Wśród dziewięciu najlepszych znalazł się gospodarz z Długołęki (gm. Kobylin), Bronisław Koncewicz, którego odwiedziliśmy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w cmentarzu ewangelickim przy Rawickiej w Krotoszynie.
[wiecej]