Dziś: | Wydanie z 17 kwietnia 2012 Aktualny nr: 886

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Przyjechali do nas z biedy
Najwięcej jest wśród nich obywateli Turcji i Bułgarii. Jest też kilku Ukraińców. W Krotoszynie osiedla się coraz więcej obcokrajowców. Przyjechali tu pracować. Są też całe rodziny. Czy ich dzieci uczęszczają do szkół?
[wiecej]

Za prąd ponad 200 tysięcy złotych!
Mieszkaniec Wyganowa najadł się strachu, gdy w marcu dostał fakturę za prąd. Do zapłaty miał 229 tysięcy 936,18 zł! – Byłem w szoku. Normalnie płacę od 700 do 800 zł – mówi nam rolnik z tej podkobylińskiej wsi.
[wiecej]

Noworodek w reklamówce - Czy matkę oskarżą o dzieciobójstwo?
Matka dziecka, które w grudniu ub. roku znaleziono w reklamówce w mieszkaniu przy ul. 56 Pułku Piechoty w Krotoszynie, została przesłuchana przez biegłych. Stosowne opinie już są w Sądzie Okręgowym w Ostrowie. Teraz prokuratura podejmie dalsze decyzje. Matce może zostać postawiony akt oskarżenia.
[wiecej]

Kto założy używaną odzież z pojemników?
Odzież wrzucana do pojemników na rzeczy używane nie trafia do Polskiego Czerwonego Krzyża, z którym je kojarzymy.
[wiecej]

Taniec okazał się najlepszy
14 kwietnia w sali kina Przedwiośnie w Krotoszynie odbył się finał konkursu Krotoszyńskie Talenty. Najlepsi okazali się tancerze – Tomasz Wiśniewski i Mateusz Gasztyk.
[wiecej]

Brakuje przejścia naprzeciw Lidla?
Pan Jerzy z Krotoszyna od kilku lat próbuje wywalczyć w magistracie zgodę na budowę przejścia dla pieszych na ul. Sienkiewicza. Natomiast radny Mirosław Gańko wnioskuje o usunięcie jednego z przejść na ul. Zdunowskiej.
[wiecej]

Na obchodach rocznicy katastrofy
10 kwietnia w wyjeździe do Warszawy, zorganizowanym przez Gazetę Polską oraz Prawo i Sprawiedliwość udział wzięli Krzysztof Kubik i Stanisław Bała z Krotoszyna oraz Łukasz Starczewski ze Zdun.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w sukcesie młodego mieszkańca Roszek.
[wiecej]