Dziś: | Wydanie z 24 kwietnia 2012 Aktualny nr: 887

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Śmierć na drodze. Opel uderzył w dom
23-letni mieszkaniec Gorzupi zginął w wypadku na drodze krajowej za Cieszkowem. Opel omega zjechał na prawe pobocze i z impetem uderzył w budynek. Dwaj pasażerowie, również mieszkańcy Gorzupi, trafili do szpitala.
[wiecej]

Historyczna inwestycja w szpitalu
Rozbudowany w ciągu 12 miesięcy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie został otwarty 21 kwietnia. To największa inwestycja w powojennej historii szpitala. Kosztowała prawie 8 mln zł. 5 mln 686 tys. zł wyłożyła Unia Europejska, a resztę powiat krotoszyński i SPZOZ.
[wiecej]

Nasi mocni w naukach ścisłych
Krotoszyńscy gimnazjaliści potęgą w Wielkopolsce!
[wiecej]

A ty zdychaj, psie...
18 kwietnia na nasypie kolejowym na drodze w kierunku Konarzewa leżał pies, najprawdopodobniej potrącony przez pociąg. Od zgłoszenia tej sprawy krotoszyńskim instytucjom minęło 7 godzin. Tyle czasu cierpiące zwierzę musiało czekać na uśpienie.
[wiecej]

Dzikie psy na wysypisku?
Czy na byłym wysypisku śmieci w Sulmierzycach zadomowiły się dzikie psy? Takie stwierdzenie padło podczas ostatniego posiedzenia komisji Rady Miejskiej, jednak temat nie został podjęty ani przez radnych, ani przez burmistrza.
[wiecej]

Sanepid zamknie salę w jedynce?
Stan techniczny sali sportowej w Zespole Szkół nr 3 w Krotoszynie pozostawia wiele do życzenia. Sanepid straszy zamknięciem budynku do ćwiczeń ze względu na bezpieczeństwo dzieci.
[wiecej]

Zarzuty prezesa OSP Zduny to hucpa
Od marcowego zebrania sprawozdawczego Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach minęło sporo czasu. Andrzej Figlak pozostał prezesem, mimo że zadeklarował rezygnację, jeśli komisja rewizyjna z Warszawy znajdzie nieprawidłowości w jego jednostce. Takowe się znalazły i zdaniem powiatowego prezesa straży ochotniczych, Edwarda Kozupy, raz na zawsze powinny zamknąć okres zarzutów pod adresem miejsko-gminnego zarządu straży w Zdunach oraz zarządu powiatowego.
[wiecej]

Przestaną ogrzewać bloki?
Burmistrz Zdun prawdopodobnie wstrzyma dostarczanie przez gminne kotłownie gazowe ciepła do bloków przy ulicy Madalińskiego.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w sobotniej uroczystości.
[wiecej]