Dziś: | Wydanie z 8 maja 2012 Aktualny nr: 889

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Stracił nogę
W sobotę 5 maja klient hurtowni płyt meblowych w Krotoszynie uległ groźnemu wypadkowi. Na 43-letniego zdunowianina spadły blaty, które zmiażdżyły mu nogi. Jedną amputowano. Poszkodowany leży w szpitalu na intensywnej terapii. Na zdjęciu iksem oznaczyliśmy miejsce wypadku.
[wiecej]

Padlina przy urzędzie
Usuwaniem padłych zwierząt ma obowiązek zajmować się gmina.
[wiecej]

Słońce zabójcą
Upalna pogoda bywa przyczyną zasłabnięć, szczególnie osób starszych. W Krotoszynie doszło do dwóch przypadków śmiertelnych.
[wiecej]

Amstaff zaatakował
24 kwietnia w Krotoszynie amstaff zaatakował jamnika. Od 2009 r. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rozważa wpisanie amstaffów na listę ras niebezpiecznych. Powód? Częste ataki tych psów na inne zwierzęta i ludzi.
[wiecej]

Jedni się burzą, drudzy są spoko
W czasie budowy ronda na styku ulic Zdunowskiej i Staszica w Krotoszynie zmotoryzowani musieli korzystać z objazdu. Wyznaczona trasa nie przypadła jednak do gustu ani mieszkańcom, ani radnym, którzy nie szczędzili słów krytyki.
[wiecej]

Tłumy na otwarciu
Od ponad tygodnia czynna jest Galeria Krotoszyńska, która znajduje się u zbiegu ulic Słodowej i Floriańskiej w Krotoszynie. Na otwarcie przybyły tłumy.
[wiecej]

Święto 3 maja - Patriotyzm został oswojony
Dzień 3 maja obchodzono w Krotoszynie na różne sposoby.
[wiecej]

W przedszkolach zrobiło się za ciasno
Zakończył się nabór do przedszkoli. Dla ponad 240 dzieci zabrakło miejsc, mimo to magistrat nie zamierza tworzyć dodatkowych oddziałów.
[wiecej]