Dziś: | Wydanie z 15 maja 2012 Aktualny nr: 890

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Tajemnicza śmierć złodzieja
Najpierw próbował się powiesić. Przeżył. Połknął więc zapalniczkę. Potem zwolniono go z odbywania kary w areszcie śledczym w Poznaniu. Trafił do szpitala. Jak umarł 27-letni recydywista Krzysztof Ś. z Krotoszyna?
[wiecej]

Kartka Orłów Górskiego dla kolekcjonerów
W związku ze zbliżającymi się mistrzostwami Euro 2012 przedstawiamy nie lada gratkę kolekcjonerską. Krotoszynianin Bogdan Drążewski przyniósł do redakcji unikatową kartkę pocztową z podpisami piłkarskiej reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata z 1974 roku.
[wiecej]

Nowy pomysł na mały szpital
Radny Leszek Chojnicki zawnioskował o utworzenie w budynku po byłym oddziale opieki średnioterminowej w Koźminie domu pomocy społecznej.
[wiecej]

150 tys. zł kary dla budowniczego świetlicy
Koźmiński magistrat domaga się 150 tys. zł od firmy Maxi-Star z Obornik tytułem kary za wstrzymanie budowy świetlicy w Starej Obrze.
[wiecej]

Nie oczekujmy cudów na Błoniu
Obietnice, że wiosną tego roku jeziorko Odrzykowskie wypełni woda, a krotoszynianie będą mogli korzystać z kąpieliska, wyglądają na coraz mniej realne. Jezioro ma zostać napełnione dopiero pod koniec wakacji.
[wiecej]

Dzielice - Na wiatrak się nie zgodzą
Państwo Nowakowie z Dzielic są przeciwni budowie na pobliskim polu jednego z trzech wiatraków, mających stanąć na terenie gminy Rozdrażew. Według nich miejsce wyznaczono niezgodnie z przepisami. Jest oddalone o mniej niż 500 metrów, a nie – jak zapewniał przedstawiciel inwestora – 1 km od zabudowań mieszkalnych.
[wiecej]

Petycja w sprawie pasów na ul. Sienkiewicza
Dwie pracownice Chińskiego Centrum Handlowego rozpoczęły walkę o utworzenie kolejnego przejścia dla pieszych na ul. Sienkiewicza. Chodzi o fragment ulicy przy supermarkecie Lidl.
[wiecej]

Nie chcą strefy zamieszkania
W strefie zamieszkania kierowcy mogą parkować tylko na wyznaczonych przez urząd miejscach
[wiecej]

W czym rzecz ?
W modernizacji stawu na Błoniu.
[wiecej]