Dziś: Aktualny nr: 891

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Sąsiedzi mówią o nim bokser
W sobotę 5 maja na ulicy Rawickiej w Krotoszynie doszło do bójki. Pijany Krzysztof J. pobił rodzinę Mazurów. Barbara Mazur z pękniętą żuchwą trafiła do szpitala w Kaliszu. Jej synowie, Filip i Karol, mają połamane ręce. Interweniowała policja. Nie po raz pierwszy...
[wiecej]

Pijany kierowca potrącił nastolatki i uciekł
12 maja wieczorem w Walerianowie (gmina Koźmin) pijany mieszkaniec Mycielina potrącił trzy nastolatki i zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała go jeszcze tego samego wieczoru.
[wiecej]

Grozi mu do 15 lat za gwałt na nieletniej!
Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie ukończyła śledztwo w sprawie gwałtu na 14-letniej mieszkance Koźmina i 18 maja skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniemu podejrzanemu.
[wiecej]

Ciągle się miotam
Rozmowa z Janem Lisieckim, prezesem kobylińskiego klubu piłkarskiego Piast.
[wiecej]

Nowy naczelnik skarbówki
Od 12 maja pełniącym obowiązki naczelnika Urzędu Skarbowego w Krotoszynie sprawuje Krzysztof Dyba. Zastąpił urzędującego tymczasowo Bogdana Bartosika.
[wiecej]

Budujemy mimo kryzysu
Kryzys gospodarczy nie wpłynął jak dotąd znacząco na ilość wydawanych pozwoleń na budowę. Krotoszyński powiat pod tym względem plasuje się na drugim miejscu w regionie. Wyżej jest tylko powiat Ostrów Wlkp.
[wiecej]

Lepiej mieć przy sobie gotówkę
Używanie w sklepach karty płatniczej to dla większości z nas codzienność. Zdarza się jednak, że gdy chcemy nią zapłacić za zakupy, okazuje się, iż transakcja nie może być zrealizowana, choć na koncie są środki. Aby uniknąć krępującej sytuacji, lepiej... zawsze mieć przy sobie gotówkę.
[wiecej]

Kopali, bili, rzucali talerzami
12 maja w nocy w jednej z kamienic przy alei Powstańców Wlkp. w Krotoszynie dotkliwie pobito 29-letniego krotoszynianina. Policja postawiła zarzuty dwom braciom związanym ze środowiskiem kryminalnym. Jednym z nich jest recydywista o pseudonimie Szambo.
[wiecej]

Jak powiat wyda zaoszczędzone 600 tys. zł?
Powiat chce przeznaczyć 600 tys. zł. na remonty dróg. Nie wszyscy obecni na posiedzeniu komisji społecznej radni byli jednak przychylni temu pomysłowi.
[wiecej]

Świetlica dla dzieci kością niezgody
Ostra dyskusja wywiązała się podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Sulmierzycach na te-mat świetlicy środowiskowej. Rozpoczęła radna powiatowa Irena Rękosiewicz, dociekając, skąd Towarzystwo Miłośników Ziemi Sulmierzyckiej miałoby pozyskać fundusze na prowadzenie takiej placówki.
[wiecej]