Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
Fala samobójstw w powiecie
Do piątego w tym roku samobójstwa doszło na terenie powiatu krotoszyńskiego. Życie odebrała sobie 54-letnia kobieta ze Zdun. Alina S. zostawiła list pożegnalny.
[wiecej]

Po co nam dworzec PKP?
Burmistrz od wielu lat deklaruje chęć zakupu dworca PKP. Utrudnienia w realizacji inwestycji stwarzają według niego właściciele obiektu, z którymi ciężko się skontaktować.
[wiecej]

W sprawie psa do straży miejskiej lub urzędu
Po ostatnich naszych artykułach na temat bezpańskich zwierząt pojawiło się wiele pytań. Najważniejsze dotyczyło do kogo tak naprawdę dzwonić w momencie, kiedy zauważymy martwe lub ranne zwierzę. Aktualnie procedury już są.
[wiecej]

Trzech radnych nie poparło Joksia
Choć radni Sławomir Augustyniak, Tomasz Głuch oraz Paweł Sikora nie ocenili pozytywnie wykonania zeszłorocznego budżetu, pozostałych szesnastu bez większych problemów udzieliło burmistrzowi Krotoszyna absolutorium.
[wiecej]

Jan Lisiecki nadal prezesem
1 czerwca w sali Klubu Seniora w Kobylinie odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze zarządu piłkarskiego klubu Piast. Po momentami gorącej atmosferze dokonano wyboru nowego zarządu, na czele którego stanął Jan Lisiecki, który nie tak dawno rozważał rezygnację z tej funkcji.
[wiecej]

Gdzie te wiatraki?
Energetyka wiatrowa w powiecie krotoszyńskim dopiero raczkuje. O wiatrakach słychać już od 5 - 6 lat, ale na razie nie powstał ani jeden. Dlaczego w sąsiednich powiatach, takich jak Ostrów, Raszków czy Milicz płynie już prąd z wiatru, a u nas nie?
[wiecej]

Tak jak przed rokiem przyjechał Ziemianin
Do Krotoszyna i Koźmina Wlkp. przyjechał pociąg Ziemianin. W stolicy powiatu zorganizowano mu gorące powitanie.
[wiecej]

Sprawa Mahle Polska - Czy pismo z Niemiec coś zmieni?
4 czerwca odbyło się drugie posiedzenie Sądu Rejonowego w Krotoszynie w sprawie zażaleń złożonych przez pracowników firmy Mahle Polska na umorzenie śledztwa przez prokuraturę.
[wiecej]

Dni Koźmina w strugach deszczu
W pierwszy weekend czerwca przy koźmińskim zamku odbyła się kolejna już edycja dni miasta. Na scenie pojawiły się takie gwiazdy, jak Paweł Kukiz z zespołem Piersi, Indios Bravos czy Gienek Loska.
[wiecej]