Dziś: | Wydanie z 19 czerwca 2012 Aktualny nr: 895

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Kierowca zacierał ślady?
Dwóch lat więzienia z zawieszeniem na pięć lat zażądał prokurator dla kierowcy ciągnika, oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci 19-letniego Szymona, motocyklisty z Krotoszyna. Do wypadku doszło w październiku 2010 r. na krajowej 15 w Lipowcu. Ciągnik kierowany przez Piotra B. był nieoświetlony. Oskarżyciel posiłkowy rodziny ofiary zarzucił oskarżonemu ucieczkę z miejsca wypadku, ukrycie ciągnika, a także nieudzielenie pomocy poszkodowanym. – Jak można być na tyle wyrachowanym, żeby (...) zacierać ślady? – mówiła w sądzie matka zmarłego Szymona.
[wiecej]

Piwko i rower – to może kosztować jeden rok paki
Od początku roku w powiecie krotoszyńskim zatrzymano 64 nietrzeźwych rowerzystów. To aż sześciokrotnie więcej niż w tym samym czasie w roku ubiegłym. Wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.
[wiecej]

A pociechy bawią się i rozrabiają
Okolice stawu na krotoszyńskich Parcelkach po godz. 22.00 zapełniają się młodzieżą, która znalazła tu sobie okazję do wypicia piwka. Mieszkańcy osiedla denerwują się i chcą częstszych patroli.
[wiecej]

Dni Zdun już za nami
W miniony weekend odbyły się Dni Zdun. Na scenie gościł Bayer Full oraz Kasia Wilk. Pokazy dali uczniowie z okolicznych szkół, a zwieńczeniem imprezy były zabawy taneczne.
[wiecej]

Dni Kobylina - Postawili na lokalnych artystów i disco polo
Trzydniowe święto mieszkańców gminy Kobylin przebiegło spokojnie. Tłumnie zebrana na stadionie publiczność mogła podziwiać występy lokalnych artystów i uczniów szkół.
[wiecej]

W Baszkowie chcą chodnika
Mimo XXI wieku są jeszcze w powiecie miejscowości, w których brakuje tak podstawowych elementów komunikacji, jakimi są chodniki. Chociażby w Baszkowie, gdzie do dziś pozbawiona jest ich biegnąca przez miejscowość powiatówka.
[wiecej]

Przyjęli budżet związku bez zarzutu i co dalej?
Członkowie Związku Gmin Zlewni Górnej Baryczy z siedzibą w Krotoszynie bez żadnych zastrzeżeń zaakceptowali sprawozdanie z wykonania budżetu za 2011 r.
[wiecej]

Pod naszym patronatem - W klimacie Euro 2012
16 czerwca w Przedszkolu nr 1 Miś Uszatek w Krotoszynie odbył się festyn rodzinny.
[wiecej]

Pod naszym patronatem - Mistrzostwa w Łagiewnikach
9 czerwca w Łagiewnikach odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów w Rzucie Ciężarkiem na Wysokość oraz Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski Weteranów w Rzutach.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Przygoda piłkarskiej reprezentacji Polski z Euro 2012 dobiegła końca w sobotę.
[wiecej]