Dziś: | Wydanie z 26 czerwca 2012 Aktualny nr: 896

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Zginęło troje nastolatków - tragedia w nocy
23 czerwca ok. 23.45 na łuku drogi w Józefowie (gmina Koźmin Wielkopolski) doszło do tragicznego wypadku. Auto prowadzone przez dziewiętnastolatka, który wiózł pięć osób, uderzyło w przydrożne drzewo. Śmierć na miejscu ponieśli kierowca i dwie pasażerki.
[wiecej]

Maniek leży w szpitalu w stanie ciężkim
18 czerwca o 20.00 na drodze powiatowej w Ligocie (gm. Raszków) doszło do wypadku skody octavii i ciągnika rolniczego. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, autem kierował 46-letni mieszkaniec Krotoszyna, znany pod pseudonimem Maniek. Mężczyzna w stanie ciężkim leży w szpitalu w Ostrowie Wlkp.
[wiecej]

Zawiasy za próbę dzieciobójstwa
Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał 31-letnią Joannę K. za próbę zabicia noworodka na rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat. Kobieta urodziła w mieszkaniu na ul. 56 Pułku Piechoty w Krotoszynie.
[wiecej]

Pożyczka na rewitalizację centrum
Krotoszyński magistrat zamierza złożyć wniosek o pożyczkę z programu Jessica na rewitalizację centrum miasta. Wartość inwestycji oszacowano na 13,5 milionów. Nie wszyscy optymistycznie podchodzą do tego zadania. – Jak możemy mówić o upiększaniu miasta, jeżeli mamy takie potrzeby, jak szkoły czy drogi? – oburzał się radny Sławomir Augustyniak.
[wiecej]

Sulmierzyce - Park w budowie, ale ścieżki bardzo wąskie
Rozpoczęto budowę parku miejskiego w Sulmierzycach. Jej koszt to 645 tys. zł. Inwestycja jest prowadzona dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Na koniec października zaplanowano zakończenie zadania. Jeden z radnych skrytykował zbyt wąskie ścieżki dla pieszych.
[wiecej]

W sprawie Mahle umorzenie i przedawnienie
25 czerwca w krotoszyńskim Sądzie Rejonowym odbyła się trzecia i ostatnia już rozprawa dotycząca zażaleń pracowników Mahle, według których w ich firmie miały miejsce nieprawidłowości. Sąd podtrzymał postanowienie prokuratury o umorzeniu śledztwa z powodu niewystarczających dowodów.
[wiecej]

PSL włączyło się w walkę o sąd rejonowy
Senator z ramienia PSL Andżelika Możdżanowska i lokalni działacze tej partii sprzeciwiają się projektowi ministra sprawiedliwości w sprawie zniesienia Sądu Rejonowego w Krotoszynie.
[wiecej]

Traktorzysta skazany
Na rok i dziesięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat skazał sąd Piotra B. za nieumyślne spowodowanie śmierci 19-letniego motocyklisty.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w temacie, któremu naczelny Rzeczy poświęcił tę rubrykę już tydzień temu.
[wiecej]