Dziś: | Wydanie z 3 lipca 2012 Aktualny nr: 897

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Kolejna śmiertelna ofiara wypadku w Józefowie
W minioną środę zmarł Hubert K. (16 l.). To kolejna ofiara wypadku w Józefowie (gm. Koźmin Wlkp.).
[wiecej]

Kto widział wandali?
Wandale zniszczyli uszkodzony już wcześniej przydrożny witacz w Zdunach i zdewastowali znaki drogowe w Krotoszynie. Czy ktoś z Czytelników pomoże w ujęciu sprawców?
[wiecej]

Mahle bez rady pracowników
W największym przedsiębiorstwie w powiecie krotoszyńskim, Mahle Polska S.A., nie ma obecnie rady pracowniczej. – Wspólnie z innymi członkami rady postanowiliśmy ją sami rozwiązać – powiedziała Rzeczy szefowa rady, Maria Szymańska. Dlaczego doszło do samorozwiązania ani ona, ani zarząd firmy nie udzielili nam odpowiedzi. Pozostali członkowie także nabrali wody w usta. Rada pracownicza to organ zatrudnionych, któremu zarząd firmy winien przekazywać informacje o sytuacji ekonomicznej i planowanych zmianach.
[wiecej]

Dylemat: pomagać rodzinom czy je karać?
Tylko od stycznia do końca maja krotoszyńska policja sporządziła 27 tzw. Niebieskich Kart w związku z występującą w rodzinach przemocą.
[wiecej]

Budowa obwodnicy ruszy po 2020 roku
Dotychczas nie wytyczono dokładnej trasy obwodnicy Krotoszyna, Zdun i Cieszkowa. Według planu prace nad koncepcją powinny się zakończyć w grudniu tego roku, jednak już teraz wiadomo, że projektanci mogą nie zdążyć.
[wiecej]

Nie zapłacił czynszu, bo córka miała 18-stkę!
Według urzędników z Krotoszyna jest wielu lokatorów mieszkań należących do gminy, którzy chociaż mają środki finansowe, nie płacą czynszu za wynajem.
[wiecej]

Wznowiono prace w Starej Obrze
Po tym, jak Jedynka oraz Maxi-Star wycofały się z budowy świetlicy w Starej Obrze, magistrat ponownie ogłosił przetarg i wybrał na nowego wykonawcę inwestycji konsorcjum dwóch krotoszyńskich firm. Od Maxi-Star gmina żąda 150 tys. zł kary za niewykonanie umowy.
[wiecej]

Dobrze zdany egzamin gimnazjalny
Krotoszyńscy gimnazjaliści mogą się poszczycić dobrymi wynikami testów końcowych. Najlepiej wypadło Niepubliczne Gimnazjum.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W racjonalnym wydawaniu pieniędzy. Publicznych.
[wiecej]