Dziś: | Wydanie z 10 lipca 2012 Aktualny nr: 898

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

20-letni Mariusz nie żyje
W miniony piątek na drodze krajowej nr 36 pomiędzy Lutogniewem a Kuklinowem doszło do śmiertelnego wypadku. 20-letni kierowca golfa zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z cysterną. Zginął na miejscu.
[wiecej]

Podtruł się chlorem
Jeden z pracowników koźmińskiego basenu trafił do szpitala, bo podtruł się chlorem z rozszczelnionego zaworu butli. Wadliwą butlę zabezpieczyli strażacy.
[wiecej]

Koźmin Wlkp. - Ogień zabrał im dorobek życia
3 lipca o godz. 9.50 w kamienicy na ulicy Wiatrolika w Koźminie wybuchł pożar. Ogień doszczętnie strawił całe poddasze i mieszkanie rodziny Garlińskich. Przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. Lokatorom nic się nie stało.
[wiecej]

Czy rolnicy dostaną zasiłek za powódź z 2010 roku?
Czterej rolnicy z gminy Rozdrażew już dwa lata walczą o zasiłki za straty powstałe w ich gospodarstwach w wyniku zalania w maju 2010 r. Ostatnio uzyskali korzystne dla siebie wyroki Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, a jeden z nich również decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego, który nakazuje gminie wprost, aby wypłaciła zasiłek powodziowy.
[wiecej]

Matury wypadły nie najgorzej
W naszym powiecie egzaminu maturalnego nie zdało 99 uczniów. Wielu z nich ma jeszcze szansę przystąpić do letniej sesji poprawkowej.
[wiecej]

Najbogatsi samorządowcy
Który urzędnik ma największe oszczędności? Kto najwięcej zarobił w zeszłym roku? Jakimi samochodami jeżdżą lokalni politycy? Najbogatszy jest Mieczysław Pełko, radny powiatowy.
[wiecej]

Nie dajcie się oszukać!
Wtorkowe przedpołudnie, do drzwi puka obca kobieta, prosząc o pieniądze. A potem dodaje: – Może kawałek mięsa do obiadu albo coś by mi pani dała.
[wiecej]

Żyją w średniowiecznych warunkach
Ścieki spływające po podwórzu, brak ubikacji w mieszkaniach, przeciekający dach i zawalające się stropy – w takich warunkach mieszkają lokatorzy jednej z kamienic w centrum Krotoszyna.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w pieniądzach.
[wiecej]