Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)

[wiecej]

Akcja ABW i Urzędu Celnego - Nielegalnie produkowali papierosy
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego na zlecenie prokuratury zatrzymała na naszym terenie trzy osoby, którym prokuratura zarzuca nielegalną produkcję papierosów i działanie w zorganizowanej grupie przestępczej. Przechwycono 2 tony krajanki tytoniowej.
[wiecej]

Święte prawo własności
Mieszkańcy kamienicy przy ulicy Rawickiej 28 w Krotoszynie od końca ubiegłego roku nie mają dostępu do wody. To skutek niepłacenia przez większość z nich czynszu właścicielowi nieruchomości, którym jest pastor parafii ewangelicko-augsburskiej w Kaliszu, Michał Kühn.
[wiecej]

Kolejny wypadek w centrali Dino
W centrum logistycznym spółki Dino Polska doszło do drugiego w tym roku wypadku. Tym razem ucierpiał pracownik zakładu.
[wiecej]

Kierowca był trzeźwy
Młody mężczyzna, kierujący fordem podczas tragicznego wypadku w Józefowie pod Koźminem, nie był pijany. To wyniki analizy krwi pobranej od denata.
[wiecej]

Piękny Krotoszyn to nasz obowiązek
Renowacja Krzyża Katyńskiego na krotoszyńskim cmentarzu posłużyła Pawłowi W. Płócienniczakowi do wyrażenia poglądów na temat tego, w jaki sposób odpowiedzialni urzędnicy traktują w naszym mieście obiekty związane ze sztuką czy estetyką.
[wiecej]

Zależy jak leży, czyli krótka rozmowa z Goebbelsem
Czterdziestoparoletni krotoszynianin, większość osób kojarzy go z przezwiska, a znany jest głównie z ulicy 56 Pułku Piechoty, gdzie mieszka. Od wielu lat zbiera złom, a co sobotę idzie pod jeden z kościołów, w którym odbywa się ślub, licząc na jakiś datek.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W tym, że obok nas żyją bardzo różni ludzie.
[wiecej]

Szukają ludzi, którzy będą uczciwie pracować
Wytwórnia opakowań tekturowych Eco-Pak-Ir z Sulmierzyc została sprzedana. Nowymi właściciele zostali biznesmeni z południowej Polski. W niemal martwy zakład zostanie tchnięte nowe życie.
[wiecej]

Boćki w Zdunach pod kontrolą
5 lipca członkowie południowowielkopolskiej grupy Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków przeprowadzili w gminie Zduny kontrolę gniazd bociana białego. Sprawdzano, czy młode ptaki są bezpiecznie, obrączkowano je i mierzono.
[wiecej]

Kaczmarkowie wicemistrzami świata!
Siatkarze plażowi z Krotoszyna - Łukasz i Sebastian Kaczmarkowie, zdobyli srebrny medal mistrzostw świata do lat 19! W finale przegrali 1:2 bratobójczy pojedynek z inną polską parą - Michałem Brylem i Kacprem Kujawiakiem.
[wiecej]