Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!

Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Alkohol przyczyną pożaru
Tylko szybka interwencja sąsiada pozwoliła uniknąć rozprzestrzenienia się pożaru, który wybuchł w poniedziałek w bloku przy ul. Kobylińskiej w Krotoszynie. Lokatorzy mieszkania w tym czasie spali, zamroczeni alkoholem.
[wiecej]

Zaaresztują dwóch krotoszynian?
Prokuratura okręgowa w Jeleniej Górze chce aresztować dwóch mieszkańców Krotoszyna, zamieszanych w przemyt i produkcję papierosów.
[wiecej]

Okradli starszą panią
Trzej mężczyźni narodowości romskiej w bezczelny sposób okradli 91-latkę ze wsi pod Kobylinem. Gdy jej wnuczka zorientowała się, co się dzieje, ruszyła za nimi, lecz została odepchnięta.
[wiecej]

Podwyżki w Mahle, czyli dyskusja bezprzedmiotowa
Pracownicy krotoszyńskiego Mahle otrzymali ostatnio podwyżki. Wyniosły one 7 proc. dla pracowników fizycznych i 5 proc. dla pozostałych zatrudnionych osób.
[wiecej]

Z wakacyjnej nudy tylko krok do wandalizmu
W wakacje część młodzieży spędza swój wolny czas na piciu alkoholu i przesiadywaniu na osiedlowych ławkach. Ich zachowanie często zahacza o akty wandalizmu.
[wiecej]

Dwór, który na pozór tylko straszy
Na ulicy Parkowej w Rozdrażewie stoi dworek datowany na początek XX wieku. Dwa lata temu został sprzedany prywatnemu przedsiębiorcy. Czy zrobi tam ośrodek szkoleniowy lub hotel?
[wiecej]

Święto policji i awanse
20 lipca w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego ratusza obchodzono Święto Policji. Wielu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie. Przedstawiono też laureatów plebiscytu na najlepszego dzielnicowego.
[wiecej]

Wróciła tam, skąd przyszła
Mieszkanka Krotoszyna, Bogumiła Andruszko (46 l.) w środę 18 lipca trafiła wraz z dwójką dzieci do schroniska we Wrocławiu, bo jak twierdzi została wyrzucona przez rodzinę, która postanowiła jej pomóc.
[wiecej]

Jedna z tych rzeczy...
Ukazał się dziewięćsetny numer Rzeczy, a zdjęcie, które zamieszczamy , zostało zrobione w listopadzie 2000 roku.
[wiecej]