Dziś: | Wydanie z 31 lipca 2012 Aktualny nr: 901

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

TO nie było samobójstwo?
Kilka tygodni temu na drodze krajowej pomiędzy Lutogniewem a Kuklinowem doszło do wypadku osobowego golfa i cysterny. Zginął w nim 20-letni Mariusz K. Krotoszyn obiegła pogłoska, jakoby celowo spowodował wypadek. Prokuratura wyklucza samobójstwo.
[wiecej]

O taśmach i lokalnej polityce kadrowej PSL
Tzw. taśmy PSL mające świadczyć o prywacie w spółkach związanych z resortem rolnictwa, doprowadziły do dymisji ministra rolnictwa Marka Sawickiego. O opinię na ten temat zapytaliśmy naszych lokalnych działaczy partii spod znaku zielonej koniczynki: – Jest ostra walka polityczna i ja wykazywałbym wstrzemięźliwość – mówi burmistrz Julian Jokś.
[wiecej]

Przesłuchają ostatniego uczestnika wypadku
Rafał (16 lat) z Paniwoli, który uczestniczył w śmiertelnym wypadku w Józefowie, powoli dochodzi do siebie. W tym tygodniu najprawdopodobniej nastąpi jego przesłuchanie. Czy jego zeznania wniosą coś nowego do śledztwa?
[wiecej]

Sika, a nie świeci
W krotoszyńskim parku są dwie fontanny.
[wiecej]

Nie kąp się na dziko
W naszym powiecie jest wiele dzikich kąpielisk, ale na szczęście w ostatnich latach nie doszło tam do żadnego poważnego wypadku. – Pracuję w ratownictwie wodnym od 1989 roku i od tego czasu nie było przypadków utonięć – mówi Grzegorz Majchszak z WOPR.
[wiecej]

Sąd odroczył termin posiedzenia
Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze odroczył posiedzenie, na którym miał rozstrzygnąć sprawę aresztowania Adriana Sz. z Krotoszyna, podejrzanego w sprawie produkcji, magazynowania i sprzedaży nielegalnego tytoniu.
[wiecej]

Maniek wyszedł ze szpitala
46-letni krotoszynianin Mariusz K. (pseudo Maniek), który ucierpiał w wypadku drogowym w Ligocie (gm. Raszków), opuścił szpital. Nie wiadomo, kiedy zostanie przesłuchany przez policję.
[wiecej]

Będą musieli się wynieść
Właściciele raczej nie zamierzają remontować niedrożnej od kilku miesięcy kanalizacji w kamienicy przy ul. Zdunowskiej 63 w Krotoszynie, choć jest to ich obowiązek. Wysiedlą za to lokatorów.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w upałach powodujących, że kto żyw, szuka relaksu nad wodą.
[wiecej]