Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Powiesił się w straganie
W miniony wtorek rano policyjny patrol znalazł zwłoki mężczyzny na krotoszyńskim targowisku. - My rozkładaliśmy się z towarem, a naprzeciwko nas był martwy mężczyzna. Straszny widok - mówi jedna sprzedawczyni.
[wiecej]

Daj pan złotówkę!

W miniony piątek około godz. 20.00 nasza czytelniczka wybrała się ze znajomymi z Milicza do supermarketu Netto. – Jak tylko zajechaliśmy, doszło do nas dwóch pijaczków, prosząc o pieniądze. Zbyliśmy ich. Kiedy po jakimś czasie wyszliśmy ze sklepu, zaczęli żebrać bardziej nachalnie. Zrobiło mi się wstyd przed znajomymi. Czy ktoś pilnuje porządku pod „Netto”? – pyta Krystyna Kaszyńska.


[wiecej]

Idąc na peron zatkaj nos!
Krotoszyński dworzec kolejowy nigdy nie należał do najczystszych. Wszyscy o tym wiedzą, ale ludzkie odchody leżące w przejściu na perony przez parę dni, to już gruba przesada. A taki widok zastała emerytowana krotoszynianka, kiedy poszła na dworzec odebrać kuzynkę.
[wiecej]

Jednak będzie sala przy jedynce?

Burmistrz Julian Jokś, postawiony pod ścianą przez Sanepid, który zagroził zamknięciem sali sportowej krotoszyńskiej szkoły przy al. Powstańców Wlkp., postanowił działać. Na budowę sali i remont szkoły zamierza zaciągnąć około 16 mln pożyczki z programu Jessica.


[wiecej]

Boją się, że stracą działki
W powiecie krotoszyńskim istnieje 30 rodzinnych ogrodów działkowych. To 2.300 działek na obszarze 104 ha. W samym Krotoszynie jest aż 11 ogrodów.
[wiecej]

Niewypały w lesie
4 sierpnia mieszkaniec jednej z podkrotoszyńskich wsi znalazł w lesie koło Perzyc dwa pociski artyleryjskie z okresu II wojny światowej. Interweniowała policja, która do czasu przyjazdu saperów z Głogowa musiała zabezpieczyć teren.
[wiecej]

Ruszył nowy portal Krotoszyna
Od kilkunastu dni miasto ma nową stronę internetową. Pierwotnie miała ruszyć w lutym. Kosztowała 30 tysięcy.
[wiecej]

BM Kobylin czy Barter S.A.?
Pod koniec lipca kobyliński zakład został w części przejęty przez białostocką firmę Barter S.A. Jak twierdzi prezes BM Kobylin Leszek Kowalkowski, węglowy potentat kupił tylko połowę udziałów, a połączenie z Barterem pozwoli na dynamiczniejszy rozwój.
[wiecej]

Film o Polakach, Niemcach i Krotoszynie
We wrześniu ubiegłego roku (RK 38/2011) opublikowaliśmy artykuł o powstającym w naszym mieście filmie dokumentalnym o przyjaźni dwu rodzin - niemieckiej i polskiej - której niezwykły początek sięga lat okupacji i która trwa do dziś.
[wiecej]