Dziś: | Wydanie z 14 sierpnia 2012 Aktualny nr: 903

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Śmiał się w oczy
Skazany przez sąd w Krotosznie na dziewięć lat więzienia Dawid R. domaga się uchylenia wyroku i skierowania sprawy do ponownego rozpatrzenia. Mężczyzna w 2010 roku na zlocie w Krotoszynie, jadąc motocyklem – po pijanemu – spowodował śmierć dwojga osób. Zbliżając się do gmachu sądu był w doskonałym nastroju, a na korytarzu z cynizmem rzucił do rodziców ofiar: – Gdyby nie chlali, to dalej by żyli...
[wiecej]

Prof. Siemionow honorową obywatelką Krotoszyna
1 września Rada Miejska Krotoszyna i zaproszeni goście zbiorą się w reprezentacyjnej sali ratusza na nadzwyczajnej sesji, podczas której do grona honorowych obywateli miasta dołączy znana w całym świecie prof. nauk medycznych, Maria Zofia Siemionow.
[wiecej]

Spółdzielnie odejdą do lamusa?
Czy powstanie więcej wspólnot mieszkaniowych, a wszechwładza prezesów spółdzielni zostanie ograniczona? Takie pomysły mają posłowie PO, którzy chcą zmian. Prezesi twierdzą, to początek likwidacji spółdzielni.
[wiecej]

Kebab będzie także w Zdunach
Producent kebabu wybuduje zakład w Zdunach. Spółka Euro Doner Poland zatrudni w nowej firmie prawie 200 pracowników. Wiadomo, że tureccy właściciele pozostawią sobie też zakład w Kobiernie.
[wiecej]

JAK musi poczekać
Rozmowa z Wojciechem Szuniewiczem, dyrektorem Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury.
[wiecej]

Zdewastowali krzyże pokutne
W lasach na terenie naszego powiatu stoi wiele krzyży pokutnych. Niektóre z nich są w opłakanym stanie, ale to nie powód, by je dewastować i profanować.
[wiecej]

Czy opony zimowe będą obowiązkowe?
Posłowie pracują nad projektem ustawy, według której od 1 listopada do 31 marca w samochodzie musiałyby być założone opony zimowe. Projekt zmian w kodeksie drogowym ma być gotowy we wrześniu br.
[wiecej]

Nieczynna gazownia coraz bliżej wielkiej przemiany na ośrodek kultury
Trwa przebudowa budynku po gazowni przy ul. Floriańskiej. Wkrótce przeniesie się tam Gminny Związek Instytucji Kultury.
[wiecej]