Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
  
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Kośmider kandyduje na szefa Jutrzenki
Około 30 osób chciałoby zostać kierownikiem spółdzielni inwalidów Jutrzenka w Krotoszynie. Swoimi ofertami odpowiedzieli na ogłoszony w lipcu konkurs mieszkańcy Krotoszyna, Kalisza, Jasła, Ostrowa Wlkp., a nawet Warszawy. Jednym z nich jest prywatny przedsiębiorca z Krotoszyna Grzegorz Kośmider.
[wiecej]

Odkryto podziemny tunel w parku!
Pod pałacem Gałeckich w krotoszyńskim parku znajdują się kanały. Dopiero tydzień temu potwierdzono dotychczasowe podejrzenia. Na razie nie wiadomo, jak długi jest podziemny tunel ani czemu służył w przeszłości.
[wiecej]

Obniżyli wyrok motocykliście
14 sierpnia kaliski Sąd Okręgowy rozstrzygnął apelację Dawida R. (mieszkaniec powiatu rawickiego), sprawcy wypadku w trakcie zlotu motocyklowego przed dwoma laty. Sąd przychylił się do części zawartych w niej sugestii i skazał sprawcę śmierci dwóch osób na 7 lat pozbawienia wolności. Wcześniejszy wyrok to 9 lat.
[wiecej]

Dylemat z tablicą pamiątkową
Salka treningowa na osiedlu Ciechańskiego w Sulmierzycach prawdopodobnie będzie nosiła imię trenera zapaśników, Waleriana Koniecznego. Jednak diabeł tkwi w szczegółach i teraz debata toczy się wokół tego, czy nadanie imienia powinno odbyć się w formie uchwały Rady Miejskiej, czy też nie. Jak się okazuje, każde z tych rozwiązań jest dopuszczalne.
[wiecej]

Uciążliwy smród z pól
Do naszej redakcji zgłosił się Tomasz J. (39 l.) z osiedla Parcelki w Krotoszynie. Skarży się na fetor, który szczególnie wieczorami daje się mocno we znaki mieszkańcom okolicy.
[wiecej]

Ten film wypromuje Krotoszyn
Przed dwoma tygodniami pisaliśmy po raz kolejny o - kręconym w Krotoszynie - filmie dokumentalnym Przesyłka. Die Sendung. Prace są znacznie zaawansowane i wszystko wskazuje na to, że zaplanowana w naszym mieście premiera odbędzie się pod koniec tego lub na początku przyszłego roku.
[wiecej]

W piaskownicach rosną chwasty...
Na zły stan piaskownic należących do Krotoszyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej narzeka radny miejski Grzegorz Majchszak. Jego zdaniem piasek nie jest wymieniany tak często, jak powinien. - Tam nawet rosną już chwasty - mówi.
[wiecej]

Doradzą grzybiarzom
Niekiedy trudno odróżnić grzyby jadalne od trujących, a pomyłka może być wyjątkowo niebezpieczna. Kto nie jest pewien, czy zerwał okaz jadalny, powinien skorzystać z bezpłatnej porady fachowców z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
[wiecej]

Recenzja Feniks początek

[wiecej]