Dziś: | Wydanie z 28 sierpnia 2012 Aktualny nr: 905

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Śmierć 24-latki na drodze
Wczoraj wczesnym rankiem doszło do śmiertelnego wypadku na drodze z Bułakowa (gm. Pogorzela) do Mokronosa (gm. Koźmin Wlkp.). Śmierć na miejscu poniosła 24-letnia mieszkanka powiatu krotoszyńskiego. Kobieta najpierw zjechała na lewy pas jezdni, a potem uderzyła w przydrożne drzewo.
[wiecej]

Skuteczny pościg za złodziejem
W poniedziałkowy poranek funkcjonariusze policji ruszyli w pościg za złodziejem auta.
[wiecej]

Saperzy wykopali bombę w szkole
W minioną środę na terenie krotoszyńskiej Szkoły Podstawowej nr 4 robotnicy prowadzący prace ziemne znaleźli pocisk artyleryjski.
[wiecej]

Protestują przeciwko biogazowni
Planowana budowa biogazowni w Dusznej Górce wywołuje sprzeciw mieszkańców pobliskich wiosek. – Będzie okropny smród i hałas, a ulice zdewastuje transport ciężarowy – uważają biadkowianie. Inne zdanie mają inwestorzy.
– Biogazownia nie ma żadnego negatywnego wpływu na środowisko – przekonuje Dariusz Kruś.

[wiecej]

Na ulicy Bolewskiego wytną kilkadziesiąt drzew
We wrześniu rozpocznie się wycinka drzew na ulicy Bolewskiego w Krotoszynie. Jest to związane z modernizacją drogi. Czy robiąc coś dobrego dla mieszkańców jednocześnie nie zostanie wyrządzona szkoda? Przecież drzewa to zielona płuca miast.
[wiecej]

Opłata adiacencka - Gmina dobiera się do naszych portfeli!
Burmistrz Julian Jokś planuje wprowadzenie nowej opłaty, naliczanej mieszkańcom z powodu wzrostu wartości prywatnych działek. Nie wszyscy radni popierają jego plany, wielu odrzuca je.
[wiecej]

Poszerzą strefę płatnego parkowania
Krotoszyński magistrat i starostwo zamierzają poszerzyć strefę płatnego parkowania. Radni akceptują ten pomysł.
[wiecej]

Uwaga, kontrola! - 40 mandatów za brak paragonów
W naszym powiecie nasiliły się kontrole ewidencjonowania sprzedaży przy pomocy kas fiskalnych, również podczas imprez plenerowych. Jak informuje Katarzyna Zatorska, starsza inspektor z krotoszyńskiego Urzędu Skarbowego, jest to spowodowane kampanią Weź paragon. W okresie wakacyjnym obserwacjami objęto ponad 250 podmiotów prowadzących działalność gospodarczą.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W drenowaniu kieszeni mieszkańców.
[wiecej]