Dziś: | Wydanie z 4 września 2012 Aktualny nr: 906

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!
Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Tytuł dla sławnej chirurg z USA
Uroczystość nadania honorowego obywatelstwa Krotoszyna prof. Marii Siemionow z kliniki w Cleveland, światowej sławy mikrochirurg i transplantolog, zgromadziła w ratuszu samorządowców, lekarzy, przyjaciół i krewnych słynnej krotoszynianki.
[wiecej]

Nie zatrzymał się do kontroli
W Smolicach (gm. Kobylin) kierowca renaulta laguny nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Policjanci rozpoczęli pościg. Auto odnalazło się w Konarach, ale kierowcy w nim nie było...
[wiecej]

Wracamy do tematu - Kłótnia o biogazownię
Jak już informowaliśmy, planowana budowa biogazowni w Dusznej Górce wywołuje sprzeciw mieszkańców pobliskich wiosek. Kilka dni temu biadkowianie spotkali się w tej sprawie z urzędnikami i inwestorami.
[wiecej]

Lekarze się starzeją, a młodych medyków na horyzoncie brak
W ciągu ostatniej dekady przyszło do nas bardzo niewielu młodych lekarzy – poinformowała podczas posiedzenia komisji rady miejskiej Urszula Delikat, zastępczyni dyrektora SPZOZ.
[wiecej]

Dni miasta za 60 tys. zł
Łączny koszt tegorocznych Dni Sulmierzyc to prawie 60 tys. zł. – Takiej imprezy nie robi się za 30 tys. zł – uważa Mariusz Kaźmierczak, dyrektor miejscowego domu kultury, a mówi o dotacji, jaką otrzymał na ten cel z budżetu miasta. – Nie da się też zrobić imprezy bez tzw. gwiazdy.
[wiecej]

Okraszone dożynki
Tegoroczne dożynki połączone zostały przez organizatorów, czyli Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski, z kolejną edycją Gotowania z Okrasą. Impreza miała ponadto wypełnić po trosze miejsce po zaniechanym Folk Feście.
[wiecej]

Radni odrzucili opłatę adiacencką
Nie będzie kolejnych opłat dla mieszkańców Krotoszyna!
[wiecej]

Uwaga – tiry na chodnikach!
Z powodu budowy kanalizacji na ul. Sienkiewicza i Kołłątaja w Krotoszynie samochody ciężarowe kierowane są objazdami. Narzekają na to mieszkańcy, twierdząc, że ciężkie pojazdy dewastują chodniki i jezdnie.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W sławnych ludziach, których wydała Ziemia Krotoszyńska.
[wiecej]