Dziś: | Wydanie z 11 września 2012 Aktualny nr: 907

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Wstydliwa i trudna konkurencja
Szpital powiatowy nie ma prosektorium. Przechowywanie zwłok zlecił zakładowi pogrzebowemu z ulicy Staszica. Firma ta jako jedyna posiada komorę chłodniczą. Co ciekawe, korzystają z niej także inne zakłady pogrzebowe. To sytuacja doraźna, bo szpital ogłosi przetarg. Czy to oznacza, że między zakładami pogrzebowymi dojdzie do ostrej konkurencji?
[wiecej]

Zakład na Kopieczkach uciążliwy czy nie?
Mieszkanka narzeka, że działalność zakładu ślusarskiego z ul. Kopieczki jest dla niej uciążliwa. Ona i kilku innych obawiają się także negatywnych skutków powstającego warsztatu mechanicznego na tej samej ulicy.
[wiecej]

W Białym Dworze nie chcą śmierdzącego interesu
Ferma, którą planuje rozbudować jeden z przedsiębiorców, od kilku miesięcy budzi wielki sprzeciw mieszkańców Białego Dworu (gmina Koźmin Wlkp.). Czego się obawiają? Przede wszystkim jeszcze większego smrodu, hałasu, zagrożenia dla swojego zdrowia.
[wiecej]

Molo jak w Sopocie?
Na pomost, jaki powstanie na jeziorku Odrzykowskim w Krotoszynie, miasto ma wydać prawie 190 tysięcy. Czy to drogo?
[wiecej]

Wojskowy zakład odetchnął z ulgą
Zakład remontowo-budowlany w Krotoszynie nie będzie zlikwidowany. Dużego wsparcia udzielił mu poseł PO Maciej Orzechowski. – Skutecznie zaregował na nasze prośby – mówi Krzysztof Dominiak, szef krotoszyńskiego kierownictwa budów w spółce Zakładów Remontowo-Budowlanych WAM.
[wiecej]

Brakuje ścieżek rowerowych
Zdaniem krotoszyńskich radnych, ale i większości mieszkańców, w stolicy naszego powiatu brakuje ciągów pieszo-rowerowych. Niestety, w najbliższym czasie powstanie na terenie miasta tylko 800 metrów ścieżki na ul. Zdunowskiej.
[wiecej]

Stacje diagnostyczne pod lupą
Przeprowadzone w lipcu i sierpniu kontrole stacji diagnostyki pojazdów na terenie naszego powiatu nie wykazały większych nieprawidłowości.
[wiecej]

Pod naszym patronatem - Ostatni koncert tego lata
9 września zakończył się cykl spotkań w ramach VI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzycznego Lato Organowe.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W tym, że diabeł tkwi w szczegółach.
[wiecej]