Dziś: | Wydanie z 18 września 2012 Aktualny nr: 908

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Skazaniec pisze do redakcji
Jeszcze w sierpniu otrzymaliśmy z rawickiego więzienia list od sprawcy śmiertelnego wypadku, który miał miejsce podczas zlotu motocyklowego w Krotoszynie przed dwoma laty. Publikujemy obszerne fragmenty pisma Dawida R.
[wiecej]

Jutrzenka ma nowego prezesa
Spośród trzydziestu kilku osób z całej Polski, które ubiegały się o stanowisko szefa krotoszyńskiej spółdzielni inwalidów Jutrzenka, wybrano przedsiębiorcę z Szamotuł – Pawła Heryniaka.
[wiecej]

Kryzys w Mahle?
Około 100 pracowników krotoszyńskiej firmy Mahle przebywa obecnie na bezpłatnych urlopach. Nasi informatorzy sugerują, że w zakładzie panuje zastój spowodowany brakiem długoterminowych zamówień na tłoki. Nikt z zarządu firmy tego nie potwierdza. Przedstawiciel związków zawodowych, Maciej Ratajczak, też ucieka od tematu.
[wiecej]

Pracownicy pogrzebowi kontra proboszcz
Jeden z pracowników świeckich parafii farnej zgłosił się do naszej redakcji, bo jest zaskoczony zachowaniem proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela w Krotoszynie, ks. Adama Modlińskiego.
[wiecej]

Byli tu przez 33 lata
15 września odbyły się uroczystości upamiętniające 50. rocznicę założenia jednostki wojskowo-budowlanej w Krotoszynie o różnych strukturach i nazwie. Najdłużej funkcjonująca nazwa to 35 pułk inżynieryjno-budowlany.
[wiecej]

Z naszej inicjatywy - Powstaniec uwieczniony
Rondu u zbiegu ulic Bolewskiego i Łąkowej – w ostatnią niedzielę – nadano imię Władysława Rybakowskiego, bohaterskiego powstańca wielkopolskiego, który rozstrzygnął ponad 90 lat temu, w jaki sposób wyzwolony został Krotoszyn.
[wiecej]

Bronkę zgubił na zakręcie
Choć prace polowe powoli dobiegają końca, pozostaje w mocy konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa podczas ich wykonywania oraz sprawności technicznej rolniczych maszyn. A z tym, jak mieliśmy okazję przekonać się na własnej skórze, nie jest najlepiej.
[wiecej]

Jest kasa na aktywizację bezrobotnych!
Powiatowy Urząd Pracy w Krotoszynie otrzymał ostatnio z Ministerstwa Pracy pieniądze na aktywizację osób bezrobotnych. Dzięki temu stu młodych ludzi pójdzie na staże, a kilkadziesiąt zostało zatrudnionych przez gminy do porządkowania przydrożnych rowów.
[wiecej]

Melina za Biedronką
Na prywatnym, zaśmieconym terenie nieopodal marketu Biedronka w centrum Krotoszyna regularnie odbywają się pijackie imprezy.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w kulturze.
[wiecej]