Dziś: | Wydanie z 25 września 2012 Aktualny nr: 909

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Z pistoletem i maczetą napadli na sklep
W środę po 22.00 przed jednym ze sklepów na rozdrażewskim rynku trzech zamaskowanych mężczyzn zaatakowało właściciela i ekspedientkę. Mieli pałki, maczetę oraz pistolet. Pomimo oporu, jaki stawiał właściciel, udało im się ukraść kilka tysięcy złotych. Trwają poszukiwania sprawców napadu.
[wiecej]

Wypadek w miejscu tragedii sprzed 4 lat
W niedzielę ok. godz. 12.00 na trasie Zduny – Baszków doszło do wypadku. Volkswagen golf uderzył w drzewo. Kierowca z Milicza i pasażer zamieszkały w Kobylinie odnieśli obrażenia i trafili do krotoszyńskiego szpitala.
[wiecej]

Ponad 2 miliony złotych za oświetlenie ulic
Gmina Krotoszyn płaci horendalne sumy za oświetlenie uliczne. W zeszłym roku wydała na ten cel 2,3 mln. Miasto płaci również za światło na osiedlach spółdzielczych.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W oświetleniu.
[wiecej]

Nadleśnictwo wybuduje sobie nową siedzibę
Nadleśnictwo Krotoszyn postawi przy ul. Wiewiórowskiego nową siedzibę za 3,5 miliona złotych! Powstanie budynek administracyjny z garażem i pokojami gościnnymi oraz parking na 70 samochodów. Projekt jest, a prace budowlane będą dziełem lokalnych przedsiębiorców.
[wiecej]

Kuchnia i stołówka w DPS Baszków
Dionizy Waszczuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, zapowiada budowę kuchni i stołówki. Jego zdaniem tego typu placówka musi nieustannie podnosić swój standard, aby być bardziej atrakcyjną od innych domów opieki.
[wiecej]

Brakuje parkometrów?
Krotoszyńskie starostwo poszerzyło ostatnio strefę płatnego parkowania na terenie miasta m.in. na ul. Domki Farne oraz Słodowej (odcinek od Koźmińskiej do Floriańskiej).
[wiecej]

Póki co węgiel w baszkowskim Bacutilu
Działalność firmy BM Kobylin w Zdunach ograniczyła się w ostatnim czasie do wielkiego sprzątania i przewożenia węgla na plac po byłym Bacutilu przed Baszkowem.
[wiecej]

Zamontują kolejne kamery
Na ostatniej sesji koźmińscy radni zdecydowali, że w ramach monitoringu w mieście zostaną zamontowane cztery dodatkowe kamery.
[wiecej]