Dziś: | Wydanie z 2 października 2012 Aktualny nr: 910

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

CBŚ w urzędzie
27 września funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego wyprowadzili skutego w kajdanki pracownika Urzędu Miejskiego. 35-letni Adam P. jest podejrzany o handlowanie amfetaminą.
[wiecej]

Kolekcjoner broni
27 września w jednym z mieszkań w Krotoszynie funkcjonariusze policji znaleźli broń i amunicję należącą do 20-letniego krotoszynianina.
[wiecej]

Tragiczny wypadek pod Goliną - Zginął 10-letni chłopiec
10-letni chłopiec nie żyje, a trzy osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w 27 września na drodze między Wałkowem (gm. Koźmin Wlkp.) a Goliną (gm. Jarocin). Tir najpierw zderzył się z citroenem, a następnie przygniótł forda.
[wiecej]

Kierowca jechał ponad 100 km/h
Prokuratura Rejonowa w Krotoszynie umorzyła śledztwo w sprawie wypadku w Józefowie (gm. Koźmin), w wyniku którego zginęły cztery młode osoby. Przyczyną tragedii była duża prędkość.
[wiecej]

Czas na metamorfozę miasta?
Wrocławska firma Metamorphosis wykonała dla Krotoszyna strategię rozwoju. Głównym założeniem programu ma być współpraca międzysąsiedzka. Radni są zachwyceni.
[wiecej]

Pijani trafiają na policyjny dołek
Osoby nietrzeźwe nie tylko sieją zgorszenie w parkach czy przed marketami, ale coraz częściej zaczepiają przychodniów, a nawet wchodzą na prywatne posesje. Co robi policja?
[wiecej]

Złapali fałszywego wnuczka
Namysłowska policja zatrzymała 22-letniego Adriana K. z powiatu krotoszyńskiego, który metodą na wnuczka wyłudził w marcu od koźminianki 50 tys. zł, a miesiąc później od sulmierzyczanki 8 tys. zł.
[wiecej]

Przetarg na przechowywanie zwłok - Gulczyńscy czy Piotrowska?
27 września SPZOZ w Krotoszynie zakończył zbieranie ofert w przetargu na przechowywanie zwłok. Zgłosiło się dwóch oferentów z Krotoszyna: Zakład Pogrzebowy Gulczyńscy i Centrum Pogrzebowe M. Piotrowskiej. Wybór nastąpi w ciągu 30 dni.
[wiecej]

Chcą przeprosin od burmistrza
Ruch Samorządowy Sulmierzyczanie żąda od burmistrza przeprosin za to, że podczas jednej z sesji stwierdził, iż RS wystąpił do konserwatora zabytków z pismem sprzeciwiającym się budowie elektrowni wiatrowych. – To bezczelne kłamstwo – stwierdził w imieniu zarządu przewodniczący Sulmierzyczan, Adam Orzeszyński.
[wiecej]