Dziś: | Wydanie z 9 października 2012 Aktualny nr: 911

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Ujęto groźnych bandytów
Policja rozbiła niebezpieczną grupę bandytów, która ma na koncie napady, rozboje, kradzieże. To ci mężczyźni napadli na właściciela sklepu w Rozdrażewie. Łącznie zatrzymano 6 osób, w tym 24-letniego pasera z Krotoszyna.
[wiecej]

Osusz - Czekają na odszkodowania
Podczas budowy polderu zalewowego w Osuszy firma Budimex korzystała z sąsiadujących pól. Mieszkańcy, którzy użyczyli ziemie, do dzisiaj czekają na odszkodowania.
[wiecej]

Sąd zostanie zlikwidowany
Od 2013 r. obecny krotoszyński Sąd Rejonowy będzie filią sądu w Ostrowie Wlkp. Zdecydował o tym minister sprawiedliwości, Jarosław Gowin. Starosta krotoszyński i burmistrz Krotoszyna mówią o wielkim zaskoczeniu. Ich zdaniem decyzja ta ma na celu osłabienie powiatu. Poseł Maciej Orzechowski uważa, że nie wszystko stracone.
[wiecej]

W Mahle tłoki idą na urlopy
Od października pracownicy działu tłoków w firmie Mahle Polska obowiązkowo muszą brać urlopy na weekendy. Wszystko z powodu braku zamówień. Pracownicy godzą się, ponieważ boją się zwolnień.
[wiecej]

168 tys. złotych kary dla powiatu
Pisaliśmy już o tym, że powiat krotoszyński będzie musiał zwrócić Urzędowi Marszałkowskiemu ponad 168 tys. zł z 8 mln dotacji na drogi.
[wiecej]

Będą okręgi jednomandatowe
Zgodnie ze znowelizowanym 5 stycznia 2011 r. kodeksem wyborczym, do 1 listopada bieżącego roku samorządy muszą podzielić gminy na jednomandatowe okręgi wyborcze.
[wiecej]

Uwaga na fałszywych sprzedawców
Po gminie Zduny krążą ostatnio osoby podające się za przedstawicieli telewizji cyfrowej N. Odwiedzają najczęściej ludzi w starszym wieku, mówiąc, że od 20 października nie będą miały one w domach telewizji z powodu wyłączenia nadajników analogowych. Jednocześnie oferują swoją za 499 zł.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W zniesieniu Sądu Rejonowego w Krotoszynie.
[wiecej]