Dziś: | Wydanie z 16 października 2012 Aktualny nr: 912

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Po śmiertelnym wypadku w Dino - Winien pracownik?
Operator wózka widłowego jest podejrzany o nieumyślne spowodowanie śmierci. W lutym br. na terenie zakładu Dino w Krotoszynie sprasowany blok makulatury przygniótł 38-letniego kierowcę ciężarówki. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.
[wiecej]

Zaginął orpiszewianin
Policja poszukuje 60-letniego Ryszarda Cegłę, który zaginął prawie dwa miesiące temu. Mężczyzna jest bliżej nieznany mieszkańcom Orpiszewa, gdyż przyjechał do tej wsi pół roku temu.
[wiecej]

Nowy laparoskop w szpitalu
Od ponad miesiąca blok operacyjny krotoszyńskiego szpitala przy ul. Mickiewicza korzysta z nowego laparoskopu oraz urządzenia do elektrochirurgii. Nowoczesny sprzęt kupiono za pieniądze zebrane przez fundację Szpital Powiatowy w Krotoszynie. Kosztował 300 tys.
[wiecej]

Koźmin - Kłopoty z rejestracją pacjentów
Na działalność przychodni Medyk w Koźminie narzeka jedna z mieszkanek tej miejscowości. Kobieta, która chce zachować anonimowość, twierdzi między innymi, że niemożliwa jest rejestracja telefoniczna.
[wiecej]

Szukają furtki, by pozostawić sąd
Samorządowcy i politycy nie poddają się w walce o uratowanie Sądu Rejonowego w Krotoszynie. Włodarze gmin ze starostą powiatu wystosowali pismo do premiera Donalda Tuska.
[wiecej]

Senat nagrodził koło Knieja
6 października na strzelnicy myśliwskiej w Krotoszynie odbyła się XIII Biesiada Norowców. Podczas imprezy koło łowieckie Knieja zostało odznaczone srebrnym Orderem Orła Białego i otrzymało tytuł najlepszego koła w Polsce.
[wiecej]

Z prezesem Świecą mamy kłopoty
We znaki daje nam się prezes spółdzielni mieszkaniowej, którego mieszkańcy nazywają Świecą.
[wiecej]

Dłużnicy alimentacyjni
Z roku na rok rośnie liczba rodzin korzystających z funduszu alimentacyjnego. Powód to zwiększająca się liczba osób uchylających się od płacenia alimentów.
[wiecej]