Dziś: | Wydanie z 23 października 2012 Aktualny nr: 913

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Znów śmierć na drodze
Trzy groźne wypadki wydarzyły się na terenie powiatu krotoszyńskiego w minionym tygodniu. Koło Smolic (gm. Kobylin) zginął 63-letni pasażer ciągnika. W Mokronosie (gm. Koźmin) pięć osób (od 18 do 23 lat) zostało rannych po tym, jak audi A4 wyleciało z drogi na pole. A na drodze Krotoszyn – Sulmierzyce kierowca zjechał z drogi i uderzył w drzewo.
[wiecej]

Przez mgłę i prędkość wjechał w pole
Pięć osób w wieku 18 do 23 lat trafiło do krotoszyńskiego szpitala po tym, jak osobowe audi wyleciało z drogi i zatrzymało się w polu. Ten niedzielny wypadek, jak i wcześniejszy – na drodze do Sulmierzyc, wydarzył się we mgle.
[wiecej]

Strażacy dostali kamerę termowizyjną
Krotoszyńska straż pożarna ma kolejne urządzenie potrzebne w trakcie akcji ratunkowych. 17 października jednostce ratowniczo-gaśniczej przekazano kamerę termowizyjną. W minionych dwóch latach dzięki pomocy finansowej naszych gmin możliwy był też zakup skokochronu i namiotu termicznego oraz samochodu gaśniczego i lekkiego auta.
[wiecej]

Podatki poszybują w górę
Burmistrz Krotoszyna Julian Jokś przymierza się do podwyżki podatku od nieruchomości. Swoje plany tłumaczy wzrostem inflacji oraz potrzebą oszczędzania. Przeciwko jego pomysłowi wystąpiło kilkoro radnych.
[wiecej]

Budują Kaufland?
Na działce, gdzie ma stanąć supermarket Kaufland, pojawiła się ostatnio tablica informacyjna o realizowanej budowie. Czy oznacza to, że prace wreszcie się zaczęły?
[wiecej]

Zduny - Kolejne samobójstwo
17 października na swoje życie targnął się skutecznie 64-letni mężczyzna. To już trzecie w tym roku samobójstwo w tej miejscowości, a ósme w powiecie krotoszyńskim.
[wiecej]

Dzieciaki nie mają gdzie wyjść
Radny Janusz Burdziąg skrytykował ostatnio politykę koźmińskiego magistratu. Uważa, że urząd już dawno powinien wyremontować remizę strażacką w Starej Obrze. – Mieszkańcy tej wsi czekają na to ponad 20 lat – zauważył.
[wiecej]

Dyrektor Jelinowski dostał upomnienie
Krzysztof Jelinowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg, został przez władze powiatu ukarany upomnieniem za nieprawidłowe przygotowanie i realizację przetargu na powierzchniowe utrwalanie dróg.
[wiecej]

Opał – odwieczny problem
Ceny węgla nie są jeszcze tak wysokie, jak mogą być w środku zimy. Dlatego to ostatni dzwonek na to, by zaopatrzyć się w opał. Jaki rodzaj węgla w tym roku preferują krotoszynianie?
[wiecej]