Dziś: | Wydanie z 29 października 2012 Aktualny nr: 914

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Rowerzysta zmarł w szpitalu
W czwartek 25 października przy dworcu kolejowym w Krotoszynie doszło do tragicznego potrącenia rowerzysty. Kierowca osobowej skody na przejściu dla pieszych uderzył w 61-letniego mężczyznę. Przewieziony do szpitala krotoszynianin zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.
[wiecej]

Niezwykły przypadek w Krotoszynie - Na swoim ciele znalazła 60 kleszczy
Halina Cichowlas (66 l.) z Krotoszyna trafiła do lekarza rodzinnego z licznymi ogniskami zapalnymi skóry. Z jej ciała usunięto kilkanaście kleszczy. Jak twierdzi, w sumie miała ich około 60., a winne są temu konie sąsiada, które obok jej domu mają wybieg. Według niej konie przyniosły kleszcze z lasu. – To absurd – mówi właściciel zwierząt.
[wiecej]

Będą integracyjne klasy?
Koźmińskie gimnazjum od lat prowadzi wiele nadprogramowych zajęć, a obecnie planuje otwarcie klas integracyjnych.
[wiecej]

Kiedy ruszy budowa cmentarza w Durzynie?
Cmentarz parafialny na ul. Raszkowskiej w Krotoszynie powoli się zapełnia. Tymczasem od wielu lat mówi się o budowie nowej, komunalnej nekropolii w Durzynie. Gmina chce rozpocząć realizację inwestycji w przyszłym roku.
[wiecej]

Szantażysta Waszczuk
Dionizy Waszczuk, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie, jest znany z twardej skóry.
[wiecej]

Sprywatyzujmy stołówki szkolne
Na taki pomysł wpadł wiceburmistrz Krotoszyna, Ryszard Czuszke. Jak twierdzi, szkolne stołówki mogłyby przejść pod zarząd stowarzyszeń lub osób fizycznych. Gmina tym sposobem próbuje szukać oszczędności w oświacie.
[wiecej]

Ulica Klonowicza w puzzlach
Ul. Klonowicza w Krotoszynie po budowie kanalizacji jest dziurawa. Miasto będzie odtwarzać zniszczone fragmenty. A jest ich dużo. Lepiej byłoby położyć na całej ulicy nową nakładkę. Ale powiat nie chce się do tego dołożyć.
[wiecej]