Dziś: | Wydanie z 6 listopada 2012 Aktualny nr: 945

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Wygrał milion!
W Kobylinie pewien mężczyzna trafił szóstkę w Totolotku i wygrał okrągły milion złotych! Mężczyzna wysłał kupon za 8 zł w kolekturze na rynku. To kolejna szóstka w naszym powiecie. W 2007 r. w Krotoszynie ktoś wygrał aż 9 mln zł.
[wiecej]

Wracamy do tematu - Kucharki mówią NIE prywatyzacji stołówek
Kucharki pracujące w stołówkach szkolnych sprzeciwiają się pomysłowi wiceburmistrza Krotoszyna Ryszarda Czuszke, który chce, by same prowadziły te jadłodajnie. – Nie będziemy w stanie samodzielnie ich utrzymać – mówią.
[wiecej]

Przelali wodę, polały się gorzkie słowa
Na skutek pomyłki urzędnicy i radni skrytykowali mieszkańców Biadek za to, że ci zużyli na swoim nowym boisku wodę za 9 tys. zł. Dopiero pod koniec sesji prawda wyszła na jaw.
[wiecej]

Pytania o oświadczenia
Podczas niedawnej sesji przewodniczący Rady Gminy, Artur Jakubek, przedstawił informację o oświadczeniach majątkowych radnych. Podczas dyskusji rajca Dariusz Kolenda stwierdził, że informacje zawarte w części B oświadczenia nie powinny być podawane do wiadomości publicznej.
[wiecej]

Pomagaj, ale z głową
Nadeszły chłody. Tak jak i ludzie, zwierzęta odczuwają bardzo mocno niskie temperatury. Wielu ludzi chce im wtedy pomagać. Są osoby, które przychodzą pod schronisko dla zwierząt i wyrzucają tam resztki jedzenia.
[wiecej]

Szpital wybrał firmę Gulczyńskich
Zakład pogrzebowy Tomasza Gulczyńskiego wygrał przetarg na świadczenie usług odbioru, przechowywania, transportu i wydawania osobom upoważnionym zwłok osób zmarłych. Szpital zapłaci w ciągu sześciu miesięcy obowiązywania umowy 12 tys. 960 zł – Moja oferta była najkorzystniejsza cenowo, a została odrzucona ze względu na fakt, że może stanowić czyn nieuczciwej konkurencji. Nie zgadzam się z tym – mówi Monika Piotrowska, która zaproponowała 1 tys. 295,63 zł.
[wiecej]

Przeszkadzają im drzewa?
Kilkanaście dni temu krotoszyński magistrat posadził w obrębie ulicy Słonecznej nowe drzewa. Mieszkańcy nie są z tego zadowoleni. Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Michał Kurek komentuje: – Nie chce im się po prostu sprzątać liści.
[wiecej]

Bój o biogazownię trwa
Planowana budowa biogazowni w Dusznej Górce wywołała falę sprzeciwu mieszkańców pobliskich wiosek.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W przejrzystym wydawaniu publicznych pieniędzy.
[wiecej]