Dziś: | Wydanie z 20 listopada 2012 Aktualny nr: 917

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz
 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Chciał zabić ojca przy śniadaniu
42-letni mężczyzna z niewiadomych przyczyn rzucił się podczas śniadania na ojca. Uderzył go w głowę tasakiem i ciężko ranił. 69-latek trafił do szpitala. Sprawca, który jest prawdopodobnie chory psychicznie, już usłyszał zarzuty.
[wiecej]

O krok od tragedii
13 listopada, około godz. 20.00. Blok spółdzielczy nr 15 przy ul. Fabrycznej w Krotoszynie, nazywany Elką ze względu na rozmieszczenie w kształcie litery L. W jednym z mieszkań, pod podłogą, powstał pożar.
[wiecej]

Kłusowali pod Kobylinem
Dwaj myśliwi z Krotoszyna i Ustkowa zostaną oskarżeni o kłusownictwo. Upolowali jelenia w okresie ochronnym. Straż łowiecka latem tego roku w mieszkaniach obu mężczyzn znalazła poćwiartowane zwierzę. Postępowanie w tej sprawie prowadzi krotoszyńska Prokuratura Rejonowa.
[wiecej]

Zbliża się zima, a pługów ni ma...
Powiat nadal nie rozstrzygnął przetargu na odśnieżanie swoich dróg. Dwa przetargi unieważniono, bo oferty firm były zbyt drogie. Z kolei gmina Krotoszyn podpisała umowy z wykonawcami już w połowie października.
[wiecej]

Kończą prace na Błoniu
Prowadzone na terenie krotoszyńskiego jeziora Odrzykowskiego prace zbliżają się do finału.
[wiecej]

Śmietnik i psie kupy na Parcelkach
Do naszej redakcji zgłosiła się pragnąca zachować anonimowość mieszkanka ul. Grudzielskiego w Krotoszynie, która ma dość śmieci i psich odchodów na pobliskich trawnikach. – Czy gmina nie mogłaby ustawić tutaj tych psich pakietów i koszy na śmieci?– pyta.
[wiecej]

Tyle chleba nie kupisz
Do absurdalnego zdarzenia doszło w minionym tygodniu w krotoszyńskim supermarkecie Lidl. Klientka chciała kupić 10 bochenków chleba. Przy kasie dowiedziała się, że tyle kupić nie może, ponieważ nie pozwalają na to procedury sklepu.
[wiecej]

Nie chcą zmian w stołówkach
Władze gminy Krotoszyn zaproponowały ostatnio prywatyzację szkolnych stołówek. Tym sposobem magistrat ma zaoszczędzić pół miliona rocznie. Pomysł spotkał się z dużym sprzeciwem rodziców i pracowników.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W przewrocie, jaki dokonał się na szczytach Polskiego Stronnictwa Ludowego w Warszawie.
[wiecej]