Dziś: | Wydanie z 27 listopada 2012 Aktualny nr: 918

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Amstaff znów zaatakował

Z niewiadomych przyczyn młody amstaff wydostał się z jednego z mieszkań i zaatakował na ulicy Koźmińskiej starszego mężczyznę, który akurat szedł ze swoim psem na spacer. Amstaff rzucił się na jego pupila. Z pomocą pospieszyli przechodnie. Mężczyzna trafił do szpitala, jego pies do weterynarza, a amstaff do schroniska.

[wiecej]

Przewróciła się cysterna z gazem
Ponad 15 godzin blokowała drogę między Kobylinem a Łagiewnikami w miejscowości Starkówiec cysterna z gazem, która przewróciła się tuż po północy 23 listopada. Na skutek zagrożenia wybuchem policja zarządziła ewakuację.
[wiecej]

Wypadek w Dino - prokurator oskarżył
Kilka dni temu krotoszyńska prokuratura oskarżyła pracownika firmy Dino o nieumyślnie spowodowanie śmierci 38-letniego kierowcy ciężarówki. Tragedia wydarzyła się na terenie zakładu przy ul. Ostrowskiej w lutym tego roku.
[wiecej]

Ślimak corporation
Grzegorz Nowacki z Rojewa (gm. Kobylin) od niecałego roku zajmuje się hodowlą afrykańskich ślimaków. Tegoroczny zbiór, czyli prawie dwie tony, jest teraz w stanie hibernacji.
[wiecej]

BM Kobylin leci w kulki?
Na początku listopada w zdunowskim magistracie miało się odbyć spotkanie mieszkańców z przedstawicielami kobylińskiej firmy, która zabiega o zalegalizowanie składowiska węgla na terenie po cukrowni. Wcześniej firma deklarowała, że będzie tam skup zbóż.
[wiecej]

Kluby sportowe: za mało kasy
Radni z Krotoszyna wysłuchali na ostatnim posiedzeniu komisji społecznej sprawozdania z działalności klubów sportowych funkcjonujących na terenie gminy. Dużo mówiono o sukcesach zawodników, ale większą część dyskusji poświęcono problemom.
[wiecej]

Gmina wybuduje halę?
Co się nagle stało, że gminę Krotoszyn stać i na odnowę rynku, i na budowę hali sportowej? Jeszcze parę miesięcy temu skarbnik straszył radnych widmem bankructwa z powodu zadłużenia.
[wiecej]

Doładowanie komórki za dodatkową opłatą
Czytelnicy pytają, czy sklepy mogą pobierać dodatkowe opłaty za doładowanie telefonów komórkowych. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyjaśnia, że jeśli sprzedawca w czytelny sposób poinformuje kupującego, że ten będzie musiał zapłacić cenę wyższą, praktyka jest dozwolona.
[wiecej]