Dziś: | Wydanie z 4 grudnia 2012 Aktualny nr: 919

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Jak zginął pieszy?
Tragedia w Nowym Folwarku. Samochód przejechał leżącego na jezdni mieszkańca Brzozy. 38-letni Mariusz poniósł śmierć na miejscu. Są podejrzenia, że przedtem został potrącony przez inny samochód. Kilka dni wcześniej doszło w tej samej miejscowości do zderzenia dwóch samochodów osobowych.
[wiecej]

Węglowy koszmar nie ma końca
Na ostatnią sesję Rady Miejskiej w Zdunach licznie przybyli mieszkańcy bloków przy ul. Madalińskiego, kolejny już raz skarżąc się na działalność firmy BM Kobylin.
[wiecej]

Obłuda i populizm
Tytułowymi słowami zakończyła się dyskusja na temat podatku rolnego w Krotoszynie. A rozpoczął ją radny Paweł Sikora, zgłaszając wniosek o zamrożenie stawki oraz zarzucając burmistrzowi Julianowi Joksiowi złą politykę finansową.
[wiecej]

GADAJĄ NA MIEŚCIE - Koń nie człowiek
Ostatnio na forum firmy Mahle ktoś napisał, że prezes Andreas Kosicki ma opuścić szeregi koncernu. – Prędzej w firmie pojawi się święty Mikołaj niż stąd odejdzie – komentuje jeden z pracowników.
[wiecej]

Elewator utrudnia mieszkańcom życie
Mieszkańcy okolic elewatora w Krotoszynie narzekają, że od kilku miesięcy mocno dają im się we znaki tabuny kurzu i hałas, wytwarzane przez suszarkę do kukurydzy.
[wiecej]

Radni skołowani z powodu boisk
O budowie w Krotoszynie centrum sportów plażowych mówi się od lat. Do realizacji inwestycji nie doszło. A ostatnio radni zakwestionowali słuszność budowy centrum.
[wiecej]

Za co dyrektor Waszczuk dostał nagrodę?
Podczas sesji powiatowej radny Zbigniew Brodziak nawiązał do nagród z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Jego zdaniem uhonorowanie przez powiat dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Baszkowie było bezzasadne z powodu uchybień, jakie wykazała ostatnia kontrola.
[wiecej]

Mamy niskie bezrobocie?
We wrześniu Powiatowy Urząd Pracy odnotował 9,1 proc. stopy bezrobocia, co według dyrektor instytucji Stefana Witczaka jest fenomenem.
[wiecej]

Pies z kulawą nogą a drogi
29 listopada podczas sesji wiele czasu poświęcono remontom wykonywanym przez Powiatowy Zarząd Dróg. Obecny na spotkaniu przedstawiciel tej instytucji, Jacek Hybsz, tłumaczył, że na niektóre prace PZD nie ma już pieniędzy, więc będzie je wykonywał wiosną przyszłego roku.
[wiecej]

W czym rzecz ?
Rzecz w tym, jakich mamy radnych.
[wiecej]