Dziś: Aktualny nr:

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 

 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

9-latek trafił do szpitala w Ostrowie
W miniony czwartek 9-letni Gracjan przewrócił się na boisku szkolnym. Chłopiec doznał wstrząśnienia mózgu. Nikt jednak nie zauważył niczego niepokojącego i dziecko siedziało w szkole jeszcze przez dwie lekcje.
[wiecej]

Przed nami rewolucja śmieciowa
W 2013 roku zmieni się system opłat za wywóz odpadów. Zamiast płacić za wywiezienie kubła, będziemy uiszczać tzw. podatek śmieciowy, naliczany od każdego mieszkańca. Wyniesie 12 albo 18 zł.
[wiecej]

Czeka nas trudny rok
7 grudnia odbyło się wspólne posiedzenie komisji rady powiatu - społecznej i budżetowej. Omawiano projekt budżetu na 2013 r. Będzie to budżet trudny, wymagający zaciskania pasa.
[wiecej]

Za mało drzew na Błoniu?
Po ukończeniu przez firmę Budimex prac ziemnych na jeziorku Odrzykowskim, Centrum Sportu i Rekreacji rozpoczęło porządkowanie terenu. W tym celu złożyło w gminie wniosek o pozwolenie na wycinkę 13 topól i 4 olch w okolicach skateparku.
[wiecej]

Jokś i Rozum na ostrzu noża
Po tym, jak radni pozytywnie zaopiniowali wniosek Dariusza Rozuma o dołożenie 16,5 tys. do publikacji z okazji 10-lecia Towarzystwa Atletycznego „Rozum”, burmistrz Julian Jokś zarzucił przedsiębiorcy, że to pewnie kolejny jego pomysł na świetny interes. Rozum nie pozostał dłużny. – Jokś jest tchórzem. Jeżeli chciał mnie atakować, mógł mnie zaprosić na sesję.
[wiecej]

Jako radny cały czas się uczę
Bardzo się cieszę z tego wyniku, gdyż społeczeństwo ponownie pokazało, że ma do mnie zaufanie. A nie ma nic piękniejszego od pozytywnej oceny innych ludzi - powiedział nam Mirosław Gańko, radny Rady Miejskiej w Krotoszynie, zwycięzca naszego plebiscytu na najsympatyczniejszego radnego.
[wiecej]

Świetlica jak nowa
Świetlice wiejskie w gminie Krotoszyn nabierają nowego oblicza, a to dzięki licznym remontom i doposażaniu. 30 listopada dołączył do nich Wiejski Dom Kultury w Kobiernie.
[wiecej]

Odcinek specjalny na Zdunowskiej
Droga numer 15 przecina Krotoszyn z północy na południe, należy do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Odcinek tej drogi na wylocie z miasta w stronę Zdun to karkołomny OS, czyli Odcinek Specjalny, jak mawiają kierowcy rajdowi.
[wiecej]

W czym rzecz
W opłatach za śmieci.
[wiecej]