Dziś: | Wydanie z 18 grudnia 2012 Aktualny nr: 921/922

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Tragiczna śmierć przed świętami
W bloku na ulicy Rawickiej w Krotoszynie czadem zatruła się śmiertelnie 26-letnia Agnieszka. Kobieta osierociła 2,5 letniego synka. Przyczyna ulatniania się tlenku węgla mogła być zbyt szczelna wentylacja i wadliwy junkers.
[wiecej]

Zduny - Temu człowiekowi trzeba pilnie pomóc
Marek Teodorczyk (40 l.) ze Zdun jest inwalidą z problemem alkoholowym. Mieszka w kamienicy na ul. Krotoszyńskiej 13, w malutkim pokoiku. Ostatnio wrócił z leczenia w Sokołówce i próbował palić w piecu... pierzyną. Mieszkańcy poprosili o interwencję. Twierdzą, że pana Marka trzeba wysłać na leczenie psychiatryczne.
[wiecej]

Podatek śmieciowy przyklepany
Krotoszyńscy radni uchwalili kilka dni temu system naliczania i pobierania tzw. podatku śmieciowego. Zanim jednak do tego doszło, wielu wyraziło swoje wątpliwości i uwagi.
[wiecej]

Chcą rozliczyć burmistrza
Na kilku przystankach autobusowych w Zdunach pojawiły się plakaty z apelem o rozliczenie burmistrza i rady miejskiej za bierność wobec konfliktu mieszkańców z firmą BM Kobylin.
[wiecej]

Max-Pol i Kruk przyjaznymi pracodawcami
Zakład Pracy Chronionej Max-Pol wygrał konkurs Przyjazny pracodawca, zorganizowany przez Wielkopolską Izbę Rzemieślniczą. Wyróżnienie otrzymała firma Kruk-Transport ze Zdun.
[wiecej]

Człowiek z kryształowym sercem
1 grudnia zdunowianin Roman Fórmański odebrał z rąk przewodniczącego zarządu wielkopolskiego PCK Krzysztofa Olbromskiego Kryształowe Serce – odznaczenie za całokształt pracy na rzecz honorowego krwiodawstwa. Okazuje się, że także wiele innych jego działań świadczy o życiu nastawionym na drugiego człowieka.
[wiecej]

Krotoszynianin w Poznaniu - Włodek niewidzialna ręka
Jego nazwisko odnaleźć można wśród czterech autorów, wydanej w ubiegłym roku, książki poetyckiej Nowa Kwadryga. Jest jedynym spośród nich krotoszynianinem, który od wielu lat żyje i mieszka poza naszym miastem.
[wiecej]

Pszczelarstwo – moja pasja
Kazimierz Woszczyński z Sulmierzyc jest prezesem krotoszyńskiego Koła Pszczelarzy, a także członkiem zarządu regionalnego Związku Pszczelarzy Wielkopolski Południowej w Kaliszu. Prawie cały swój czas poświęca pszczelarstwu. Pasją zaraził również swoje dzieci oraz ich małżonków.
[wiecej]

Jedno życzenie
Na dzień przed Wigilią w sali reprezentacyjnej krotoszyńskiego ratusza na pilną debatę wezwano wszystkie ważniejsze osoby decydujące o losach powiatu i gmin. Radni, kierownicy jednostek i inni goście, z bilecikami treści Pilna debata, która o losach naszych i powiatu zaważyć winna, z zaciekawieniem zaczęli gromadzić się w budynku, zapewniając frekwencję niebywałą. Na środku sali stała ogromna paczka. Po jej prawej stronie stał zaś starosta Leszek Kulka – po lewej burmistrz, Julian Jokś.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W tragedii, do jakiej doszło na krótko przed radosnym czasem Świąt.
[wiecej]