Dziś: | Wydanie z 2 stycznia 2013 Aktualny nr: 923

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

28-latek postrzelony na polowaniu
Mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego został postrzelony w udo na polowaniu, które organizowało koło łowieckie z Biadek. Mężczyzna przebywa obecnie na oddziale chirurgicznym w szpitalu w Krotoszynie. Policja prowadzi dochodzenie, by wyjaśnić kto i dlaczego trafił kulą w człowieka.
[wiecej]

Pożar w kamienicy
W wyniku pożaru kamienicy przy ul. Sienkiewicza w Krotoszynie jedna osoba została poważnie poparzona.
[wiecej]

Bezdomni na dworcu i w noclegowni
Do naszej redakcji zgłosił się Dariusz K. (26 l.), zbulwersowany zdarzeniem, którego był świadkiem w poczekalni krotoszyńskiego dworca kolejowego. Rano przebywało tam trzech bezdomnych, którzy, jak twierdzi, cuchnęli i zachowywali się nieprzyzwoicie. – Nic do nich nie mam, ale to żenada, żeby nikt nimi się nie interesował. Mamy przecież noclegownię – zauważa.
[wiecej]

Spór o drogę Skałów-Gościejew
20 grudnia podczas wspólnego posiedzenia komisji Rady Powiatu Krotoszyńskiego w starostwie wiele miejsca poświęcono 200 tys. zł na remont drogi Skałów –Gościejew (gm. Koźmin). Propozycja, aby powiat przekazał tę kwotę, wywołała ożywioną dyskusję.
[wiecej]

Problemy z uchwaleniem budżetu Krotoszyna na 2013 r. - Przewrót grudniowy
Wydawało się, że Krotoszyn może mieć spore problemy z uchwaleniem budżetu na 2013 r. Projekt nie został zaopiniowany przez komisję budżetowo-gospodarczą. 3 radnych głosowało za, a 3 (w dodatku koalicyjnych, z terenów wiejskich) przeciw.
[wiecej]

Wyrok na producentów wołowiny?
Producenci żywca wołowego sprzeciwiają się zakazowi uboju rytualnego. Twierdzą, że stracą na decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Przewidują spadek zamówień na mięso z krajów muzułmańskich (głównie Turcji) i Izraela.
[wiecej]

Mahle dołoży do remontu ulicy Mahle?
Wiele miejsca podczas czwartkowej komisji w starostwie, 20 listopada, poświęcono remontowi krotoszyńskiej ulicy Mahle. Ponoć jest szansa na jej kapitalny remont w przyszłym roku. – Jak zobaczę podpisaną umowę, to uwierzę – mówił przewodniczący rady, Stanisław Szczotka.
[wiecej]

Skarżą się na burmistrza
Ruch Samorządowy Sulmierzyczanie złożył do Rady Miejskiej skargę na burmistrza Piotra Kaszkowiaka. Sprawa była szeroko dyskutowana na spotkaniach radnych.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W oczekiwaniu na Nowy Rok z nadziejami, że będzie lepszy, a my szczęśliwsi.
[wiecej]