Dziś: | Wydanie z 8 stycznia 2013 Aktualny nr: 924

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Śmiertelny wypadek
W sylwestrowy poranek w Staniewie (gm. Koźmin Wlkp.) doszło do tragicznego wypadku drogowego. 31–letnia mieszkanka Serafinowa straciła panowanie nad osobowym fordem i uderzyła w drzewo. Zmarła w szpitalu. Osierociła troje dzieci.
[wiecej]

Bilans tegorocznej przerwy świątecznej - Pobicie, potrącenie i śmiertelny wypadek
Według krotoszyńskiej policji święta minęły spokojnie. Gorzej było po nich. 28 grudnia w Osuszy kierowca golfa potrącił dwie nastolatki. W sylwestra doszło do śmiertelnego wypadku i do pobicia.
[wiecej]

My wójtowi nie wierzymy
Podczas sesji budżetowej (28 grudnia) wiele czasu poświęcono sprawie odszkodowań za straty poniesione przez rolników po zalaniu pól w 2010 r. Wójt postanowił ustosunkować się do tej kwestii na następnej sesji.
[wiecej]

Uwaga na fałszywych przedstawicieli!
Po naszym powiecie grasują nieuczciwi przedstawiciele handlowi, reprezentujący firmę Centrum Energetyczne. Oferują klientom niższe ceny za prąd, w rzeczywistości – fikcyjne. – To prawdziwa plaga – mówi powiatowy rzecznik praw konsumenta, Andrzej Załustowicz.
[wiecej]

Szum wokół śmieci
Zmiany w systemie gospodarki śmieciowej jeszcze nie weszły w życie, a już wywołują sporo kontrowersji. Mieszkańcy są zdezorientowani i oburzeni wysokością przyszłego podatku śmieciowego.
[wiecej]

Inwestycji jak na lekarstwo
28 grudnia radni powiatowi uchwalili budżet na 2013 rok. Jak podkreślał starosta Leszek Kulka, jest to budżet oparty na realnych przesłankach i zmierzający do otwarcia się na inwestycje w kolejnych latach.
[wiecej]

Kobylin - Nie pozwolimy kopalni zniszczyć naszej ziemi!
4 stycznia w Kobylinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami stowarzyszenia Nasz Dom z Krobi, którzy w ościennych gminach szukają wsparcia dla swego protestu przeciw budowie kopalni węgla brunatnego.
[wiecej]

To było dobre i budujące w 2012 roku
Styczeń to czas podsumowań. W dzisiejszym wydaniu chcemy Państwu przypomnieć zdarzenia i zjawiska pozytywne.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W podsumowaniu tego, co już minęło.
[wiecej]