Dziś: | Wydanie z 15 stycznia 2013 Aktualny nr: 925

   ogłoszenia drobne |  fotodekoracje | a ludzie mówią[ napisz do nas ]  
 


Rzecz Krotoszyńska - zapraszamy do lektury!


Całe artykuły znajdą Państwo w wydaniach archiwalnych. Link Rzecz wstecz


 
Lokalny Hyde Park
Miejsce, któremu nazwa Hyde Park zawdzięcza swoje potoczne znaczenie – jako forum dla swobodnego wypowiadania wszelkich poglądów w imię wolności słowa (pod warunkiem nieobrażania królowej :)
[wiecej]

Czad znowu zabił
Ofiarą tlenku węgla padła mieszkanka Chwaliszewa. 82-letnia kobieta próbowała napalić w piecu. Starsza pani mieszkała samotnie. To druga tej zimy osoba, która zginęła przez tzw. cichego zabójcę.
[wiecej]

Przed aukcją drewna dębowego - Rosną u nas najlepsze dęby w Europie
4 tys. zł za metr sześcienny – taką sumę wylicytował rok temu jeden z kupców na międzynarodowej aukcji drewna dębowego w Krotoszynie. Na tegoroczną, 22. aukcję wystawiono prawie 1.000 metrów sześciennych surowca.
[wiecej]

Zebrali ponad 63 tysiące dla Orkiestry
13 stycznia, podczas 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w naszym powiecie zebrano 63 tysiące 400 złotych.
[wiecej]

Tragedie i skandale 2012 r.
Po podsumowaniu rzeczy pozytywnych przyszedł czas na negatywy. Niestety, smutnych czy wręcz tragicznych zdarzeń było wiele.
[wiecej]

Bednarek i Zakopower na Dniach Krotoszyna
Rozmowa z dyrektorem Krotoszyńskiego Ośrodka Kultury, Wojciechem Szuniewiczem.
[wiecej]

Nie ma epidemii grypy
Tylko w ostatnim tygodniu grudnia odnotowano w kraju ok. 80 tysięcy zachorowań i podejrzeń grypy. Przeziębienia i stany grypopodobne szerzą się także w powiecie krotoszyńskim. Dyrekcja Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Krotoszynie z tego powodu zamknęła wszystkie oddziały szpitalne.
[wiecej]

Niebezpieczna Fabuła?
Wielu krotoszynian twierdzi, w klubie Fabuła jest niebezpiecznie, dochodzi tam do bójek, a po piątkowej nocy cała aleja Powst. Wlkp. usłana jest śmieciami.
[wiecej]

Chaos na donGURALesko
Niedzielny finał WOŚP w Krotoszynie zamknął koncert popularnego hiphopowca – donGURALesko. Przybyły nań tłumy. Zdecydowanie zbyt duże, jak na warunki siedziby KOK.
[wiecej]

W czym rzecz ?
W poślizgach na finale Orkiestry Owsiaka w Krotoszynie.
[wiecej]